Mate Green Zestaw prezentowy Exclusive Yerba Mate Mas Energia 400 g

Zestaw prezentowy EXCLUSIVE Yerba Mate Mas Energia składa się z: Mate Green Mas Energia Guarana 400g – W skład  tej smacznej mieszanki wchodzą cięte na 5 mm listki brazylijskiej yerba mate green (93,8%) oraz dodatki (6,2%): guarana, płatki bławatka, płatki nagietka i aromat mango. Główny składnik...

37.99 zł

-37%

59.99 zł

Cena za kg : 94.98zł

Dodaj do schowka

Opis

Zestaw prezentowy Exclusive Yerba Mate Mas Energia to świetny pomysł na elegancki upominek dla każdego, kto ceni sobie smak świeżo zaparzonej mate. Może stanowić również doskonałe wprowadzenie do poznania tego południowoamerykańskiego napoju.
 
Yerba mate to wysuszone, zielone części ostrokrzewu paragwajskiego, rośliny stosowanej już przez Indian w epoce prekolumbijskiej. Tradycyjnie przyrządza się z niego napój, zalewając susz lekko przestudzonym wrzątkiem. Naczynie służące do picia mate tzw. matero wykonywane jest najczęściej z tykwy, ceramiki albo drewna. Do picia napoju wykorzystywana jest natomiast bombilla zakończona sitkiem, czyli ozdobna, metalowa słomka.
 
Tradycyjny sposób przyrządzania yerba mate może być różny w zależności od regionu, z którego pochodzi. Na początku matero wypełnia się suszem, od ⅓ do ¾ objętości. W miejscu tym umieszcza się bombillę, a całość zalewa się gorącą wodą. Yerba mate nie miesza się. Po zalaniu wodą napój jest gotowy do picia. Ten sam susz można zalewać wodą kilkakrotnie, aż straci swój smak. Kiedy liście nie utrzymują się na powierzchni wody i od razu toną oznacza to, że yerba mate jest zużyta. Suszonego yerba mate można użyć również do przygotowania napoju zimnego, tradycyjnie podawanego z cytryną i miętą. W tym celu zalewa się go po raz pierwszy wodą gorącą, a następnie kilkukrotnie bardzo zimną.
 
W opakowaniu znajduje się: 400 g mieszanki brazylijskiej Yerba Mate, ceramiczne czarne matero oraz wykonana ze stali nierdzewnej bombilla.

Zestaw prezentowy Exclusive Yerba Mate Mas Energia składa się z:

  • Mate Green Mas Energia Guarana 400 g – W skład  tej smacznej mieszanki wchodzą cięte na 5 mm listki brazylijskiej yerba mate green (93,8%) oraz dodatki (6,2%): guarana, płatki bławatka, płatki nagietka i aromat mango. Główny składnik to Mate Green z Brazylii. Najwyższa półka mate. Zawiera ok. 95% listków i 5% patyczków. To właśnie z tej zielonej mate wychodzą najznamienitsze mieszanki z ziołami, owocami i dodatkami. Cięta na grubość 5 mm. Susz zapakowany w ozdobną, firmową torebkę.
  • Matero ceramiczne LUKA – Ozdobiona stylizowanym napisem „yerba mate” ceramiczna tykwa – stabilna i całkowicie szkliwiona. Duża pojemność –  ok. 350 ml zapewnia, że pomieści solidną porcję naparu. Jeśli nie lubisz zbytnio zmywać, czy też wykonywać skomplikowanych zabiegów na naczynku z owocu prawdziwej tykwy, to produkt idealny dla Ciebie.
  • Bombilla LIZA GŁADKA – Lekko profilowana, długa na 19 cm, nierdzewna bombilla z szerokim sitkiem (typu „łyżeczkowego”).
  • Pudełko – Pudełko o wymiarach 275 x 105 x 245 mm z przezroczystą szybką z tworzywa.

Sposób parzenia yerby: susz wsypuje się w ilości od ¼ do ¾ objętości naczynia oraz zalewa wodą o temp. 70-80°C. Ten sam susz można zalewać wielokrotnie, do utraty jego walorów smakowych. Susz można zalewać wodą z lodem.

Sposób przechowywania yerby: Przechowywać w suchym miejscu, w szczelnym opakowaniu.

Kraj pochodzenia yerby: Brazylia

Dane producenta: "Oranżada" Robert Derlatka, ul. Batorego 42/24 05-400 Otwock

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Mate Green Zestaw prezentowy Exclusive Yerba Mate Mas Energia 400 g