Święta tuż, tuż, a - jak wiadomo - nie ma świąt bez prezentów. Zdarza się jednak, że nie mamy pojęcia, jakie zabawki nadają się dla małego dziecka. W co zatem powinien zaopatrzyć się Mikołaj? Oto propozycje najlepszych zabawek dla dwulatków i trzylatków.

Najciekawsze zabawki dla 2-latków

Co na prezent dla dwulatka? Wybór jest naprawdę duży, więc nie musimy się martwić o to, że zabraknie nam pomysłów.

Coraz bardziej popularne drewniane zabawki to znakomity pomysł, jeśli chcemy obdarować dziecko czymś oryginalnym, a zarazem nieszkodliwym dla środowiska. Dwa lata to okres, w którym dzieci szlifują chodzenie, dobrym pomysłem mogą być więc zabawki, które można za sobą ciągnąć. Z tego też powodu drewniane pojazdy w kształcie zwierząt (np. misia lub króliczka) będą idealnym pomysłem.

Każde dziecko kocha pluszaki. Jeśli dalej zastanawiamy się, co na prezent dla dwulatka, to już dłużej nie musimy się martwić. Pluszaki z ulubionych bajek jak np. Świnka Peppa, czy też Sarenka Bambi z pewnością ucieszą malucha.

Dwulatek z pewnością będzie zadowolony z klocków. Musimy jednak pamiętać, by elementy były na tyle duże, by nie mógł ich wsadzić do ust. Z tego powodu idealnym prezentem mogą okazać się duże drewniane klocki z kolorowymi obrazkami, z których dziecko będzie mogło układać piramidy i wieże.

Warto jak najwcześniej oswajać dzieci z książkami. Mimo, że maluch nie będzie w stanie wszystkiego zrozumieć, to delikatny głos opiekuna czytającego bajkę pozwoli mu zapoznać się z prostymi słowami, co znacząco przyspieszy rozwój jego mowy. Polecamy bajeczki o Kici Koci, które są nie tylko zabawne, ale także potrafią wiele nauczyć.

Zabawki dla dzieci 2 lata i 3 lata >>

Najciekawsze zabawki dla 3-latków

Pomysły na prezent dla 3 latków są podobne do tych, które przedstawiliśmy powyżej (dla dzieci z niższej kategorii wiekowej). Przedmioty, którymi obdarujemy trzylatka, różnią się jednak stopniem zaawansowania od tych wręczanych dwulatkom.

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z masy solnej, z której będą mogły ulepić swoje ulubione postacie z bajek. W komplecie znajdują się także farbki, którymi będzie można pomalować takie dzieło, ale należy pamiętać, że malowanie powinno odbywać się tylko pod nadzorem rodzica.

Trzylatki mogą także zacząć bawić się klockami LEGO. Nie mówimy tu jednak o skomplikowanych zestawach, a np. o LEGO DUPLO, które zawierają duże i łatwe do złożenia klocki.

Zapewne wielu obecnych młodych rodziców układało w przeszłości puzzle. Trzylatki również mogą rozpocząć swoją przygodę z tą formą zabawki. Najlepiej jednak zacząć od czegoś łatwego. Dobrym pomysłem może więc okazać się Magnetyczna układanka, czyli zestaw złożony z kilkunastu elementów, które można ze sobą łączyć, tworząc np. śmieszne buzie.

Trzylatek powinien już powoli poznawać otaczający go świat. Karty obrazkowe z zawodami i dźwiękami pozwolą zapoznać się maluchowi z zasadami rządzącymi życiem w prosty i przyjemny sposób.

A może zdalnie sterowane zabawki? Prosty John Deere traktor na baterię potrafiący jeździć do przodu i skręcać z pewnością zapewni dziecku wiele godzin wspaniałej zabawy (a rodzicom chwilę odpoczynku).

Oto nasze pomysły na prezent dla 2 latków i 3 latków. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że lista to tylko wskazówki, którymi nie trzeba się ściśle sugerować. Pamiętajcie jednak, żeby prezent dla malucha był możliwie najbardziej bezpieczny.

Zabawki dla dzieci - prezent


Zobacz także: