Naturalne suplementy diety cieszą się coraz większym powodzeniem. Wielu z nas zaczyna zwracać uwagę na to co spożywa, skąd dany produkt pochodzi i z czego się składa. Coraz większa świadomość sprawia, że czytamy etykiety i wkładamy do zakupowych koszyków tylko to co jest zdrowe i bezpieczne. Tendencja ta dotyczy również suplementów diety. Na polskim rynku ekologicznym pojawia się coraz więcej naturalnych suplementów na różnego rodzaju dolegliwości. Największym powodzeniem cieszą się jednak te wspomagające utratę wagi.

Suplementy diety na odchudzanie mogą być istotnym czynnikiem, który przyczyni się do zmniejszenia wymiarów ciała, spadku wagi czy poprawi nasze samopoczucie ale pod warunkiem, że podejmiemy też inne działania. Jeżeli nadal siedzisz na kanapie, objadasz się przekąskami, a Twój ruch ogranicza się do pójścia do łazienki, czy lodówki to nie możesz powiedzieć, że suplement nie zadziałał. Takie cuda się nie zdarzają :)
Suplementy same w sobie nie odchudzają. Owszem mogą wspomóc i przyspieszyć cały proces ale poza łykaniem tabletek trzeba wprowadzić w życiu kilka zmian.

Jakie są najważniejsze kroki aby pozbyć się zbędnych kilogramów ?

  • Jedz zdrowo ? absolutnie nie stosuj żadnych głodówek! Wystarczy, że zamienisz niezdrowe batony na świeże lub suszone owoce (pamiętaj jednak, że to też ma kalorie!), białe pieczywo na ciemne, pełnoziarniste, a tłusty obiad na chude mięso z warzywami. Czytaj etykiety, zwracaj uwagę na to co trafia do Twojego żołądka. Im bardziej wartościowe rzeczy zjadasz, tym dłużej nie czujesz głodu.
  • Jedz regularnie ? 5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasowych. Wtedy Twój metabolizm będzie pracował na pełnych obrotach.
  • Ruszaj się ? zapewnij sobie przynajmniej 30 minut ruchu dziennie. Na początek spacery, później rower, ćwiczenia, jogging. Urozmaicaj swoje treningi. To nie kara, masz czuć się w tym dobrze. Na początku nie będzie łatwo ale nie poddawaj się. Po jakimś czasie zaczniesz czerpać z tego radość :)

I już! Tyle wystarczy aby osiągnąć cel!
Suplementy diety pomogą przyspieszyć wymarzone efekty.TOP 3 NATURALNE SUPLEMENTY DIETY:

  1. PIPERYNA

Pod wpływem piperyny wzmaga się wydzielanie soków trawiennych co wpływa na poprawę metabolizmu. Badania wykazały, że środek ten blokuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych i i obniża poziom tłuszczu w krwiobiegu. Poza spalaniem tłuszczu ma też duży wpływ na budowę masy mięśniowej i pomaga w walce z cellulitem. Jest to idealny preparat zarówno dla osób zmagających się ze zbędnymi kilogramami jak i dla sportowców, którzy chcą zamieniać tkankę tłuszczową w mięśniową. Oczywiście niezbędna jest tu równieżzbilansowana, zdrowa dieta.

     2. ACAI

Acai przyspiesza metabolizm, reguluje procesy trawienne, hamuje apetyt i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

     3. NASIONA CHIA

Poza wspaniałymi właściwościami odżywczymi, nasiona chia pomagają skutecznie schudnąć. Po spożyciu, nasionka pęcznieją w żołądku i zwiększają swoją objętość siedmiokrotnie, powodując uczucie sytości. Rozkładają się powoli, przez co dłużej jesteśmy najedzeni i nawet nie myślimy o podjadaniu między posiłkami. Chia wchłania się z jelita cienkiego do krwiobiegu wolniej niż większość innych pokarmów. Oznacza to również łagodniejszy i powolniejszy wzrost poziomu cukru i tłuszczu we krwi.

Na koniec przypominam jeszcze raz, że aby suplementy mogły wspomóc proces odchudzania należy zmienić nawyki żywieniowe i być aktywnym fizycznie.
Życzę powodzenia i trzymam za was kciuki :)