Nestle Nan Optipro 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia 800 g

NAN OPTIPRO 1 to mleko początkowe dla zdrowych niemowląt od urodzenia, zawierające białko OPTIPRO®, aktywne kultury bakterii i kwasy tłuszczowe. Po zakończeniu karmienia mlekiem początkowym Nan Optipro 1, skonsultuj z lekarzem kontynuację karmienia mlekiem następnym Nan Optipro 2 – mleko następne...

39.99 zł

Cena za kg : 49.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Nestle Nan Optipro 1 Mleko początkowe w proszku to jeden z pierwszych produktów z serii Nan Optipro – przeznaczony jest dla zdrowych niemowląt, można stosować je już od pierwszych dni życia dzieci. Mleko sprawdzi się zarówno jako zamiennik pokarmu matki, jak i dodatkowy element diety służący jedynie do dokarmiania dziecka.

Nan Optipro 1, podobnie jak wszystkie produkty z serii mleka modyfikowanego w proszku, jest źródłem wysokiej jakości białka Optipro. Mleko to jest najwierniejszym odzwierciedleniem naturalnego pokarmu matki – zawiera także kultury żywych bakterii B. lactis oraz długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Dlaczego wybrać mleko początkowe w proszku Nan Optipro 1?

  • dzięki wyselekcjonowanym składnikom jest dostosowany do organizmu niemowlęcia od momentu jego narodzin
  • przyczynia się do budowy systemu odpornościowego
  • może być wykorzystywane jako zamiennik naturalnego pokarmu lub jako dodatek do diety

Jedno opakowanie to 800 gramów produktu, który najlepiej przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. By zachować maksymalną świeżość mleka, należy przechowywać go w szczelnie zamkniętym opakowaniu i spożyć w ciągu trzech dni od otwarcia paczki.

Nestle Nan Optipro to jeden z wielu oddziałów firmy Nestle specjalizujący się w produktach opracowywanych z myślą o małych dzieciach i niemowlętach.

Po zakończeniu karmienia mlekiem początkowym Nan Optipro 1, skonsultuj z lekarzem kontynuację karmienia mlekiem następnym Nan Optipro 2 – mleko następne dostosowane do potrzeb żywieniowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia.

Składniki - Nestle Nan Optipro 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia 800 g

Serwatka (z mleka), mleko odtłuszczone, oleje roślinne (olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy), serwatka słodka (z mleka), laktoza (z mleka), cytrynian wapnia, olej rybi, cytrynian potasu, wodorotlenek potasu, chlorek magnezu, emulgator (lecytyna sojowa), chlorek potasu, dwuwinian potasu, L-fenyloalanina, fosforan sodu, chlorek sodu, witaminy (C, E, niacyna, kwas pantotenowy, B1, B2, A, B6, kwas foliowy, K1, D3, biotyna, B12), wodorotlenek wapnia, tauryna, L-histydyna, inozytol, siarczan żelaza (II), siarczan cynku, nukleotydy, L-karnityna, kultury bakterii Bifidobacterium lactis, siarczan miedzi (II), siarczan manganu, jodek potasu, selenian (VI) sodu, koncentrat białka serwatkowego (z mleka).

Wartości odżywcze

Wartość energetyczna w 100 g:    2174 kJ / 520 kcal    
Tłuszcz, w tym:    27,6 g    
- kwasy tłuszczowe nasycone    6,5 g    
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone    13,8 g    
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym:    4,9 g  
  - kwas linolowy    4300 mg
  - kwas a-linolenowy    380 mg
  - DHA    135 mg
Węglowodany, w tym:    58,2 g    
- cukry, w tym:    58,2 g    
  - laktoza    58,2 g
Białko    9,6 g   

Witaminy:
Witamina A    470 µg-RE   
Witamina D    12,9 µg    
Witamina E    10,3 mg    
Witamina K    35 µg    
Witamina C    80 mg    
Tiamina (B1)    500 µg  
Ryboflawina (B2)    1200 µg   
Niacyna (B3)    4 mg    
Witamina B6    300 µg  
Foliany    150 µg-DFE/MFE  
Witamina B12    1,3 µg    
Biotyna (B7)   11 µg    
Kwas pantotenowy (B5)    4,2 mg    

Składniki mineralne:
Sód    165 mg
Potas    520 mg    
Chlorki    390 mg    
Wapń    330 mg    
Fosfor    185 mg    
Żelazo    2,4 mg    
Magnez    44 mg    
Cynk    3,7 mg    
Miedź    420 µg   
Mangan    160 µg
Fluorki    <60 µg 
Selen    30 µg    
Jod    110 µg    

Inne: 
Cholina    170 mg
Inozytol    70 mg
Tauryna    32 mg
Karnityna    9,5 mg
Nukleotydy    14,8 mg

Sposób przygotowania i przechowywania

1. Umyj dokładnie ręce, zanim zaczniesz przygotowywać mleko.
2. Umyj dokładnie butelkę, smoczek i nakrętkę tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
3. Doprowadź wodę pitną do wrzenia, pozostaw do ostygnięcia.
4. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanej butelki.
5. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona zanim jej użyjesz. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do butelki odpowiednią do wieku niemowlęcia ilość płaskich miarek proszku.
6. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku. Zamknij dokładnie torebkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni po otwarciu opakowania.

Tabela karmienia:
Wiek niemowlęcia 1. i 2. tydzień
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 90
Płaskie miarki** 3
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 1: 7

Wiek niemowlęcia 3. i 4. tydzień
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 120
Płaskie miarki** 4
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 1: 6

Wiek niemowlęcia 2. i 3. miesiąc
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 120
Płaskie miarki** 4
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 1: 6

Wiek niemowlęcia 4. miesiąc
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 150
Płaskie miarki** 5
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 1: 6

Wiek niemowlęcia 5. i 6. miesiąc
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 180
Płaskie miarki** 6
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 1: 4

Opakowanie pozwala na przygotowanie około 62 porcji mleka o pojemności 100 ml, zgodnie z tabelą karmienia.

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.
* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).
** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia niemowlęcia. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu opakowania zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Nieprzegotowana woda, niewygotowane butelki lub nieprawidłowe przygotowanie mleka może zaszkodzić Twojemu dziecku. Uwaga: zawsze przed przygotwaniem porcji mleka przegotuj wodę i wyparz butelkę. Pamiętaj, aby przygotowywać mleko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i każdorazowo przygotuj tylko jedną porcję mleka, którą od razu podasz dziecku. Nieodpowiednie przechowywanie i przygotwanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie przechowuj resztek mleka – niezjedzoną porcję mleka należy od razu wylać. Zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia, gdyż mleko matki zapewnia idealnie zbilansowaną dietę, chroni przed chorobami oraz dostarcza wielu innych korzyści, zarówno dla dziecka, jak i mamy. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Mleko modyfikowane zostało stworzone, by zastąpić mleko matki w sytuacji, kiedy zdecyduje ona o zaprzestaniu karmienia piersią, bądź z jakichś przyczyn karmienie piersią nie jest możliwe. Pamiętaj, że decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią lub wprowadzeniu częściowego dokarmiania butelką ograniczy ilość wytwarzanego pokarmu. Jeśli z jakichkolwiek powodów zdecydujesz o zaprzestaniu karmienia piersią, pamiętaj, że taką decyzję trudno odwrócić. Zanim zaczniesz używać mleko modyfikowane, pomyśl o konsekwencjach socjalnych i finansowych. Przez wzgląd na zdrowie swojego dziecka, zawsze przestrzegaj zamieszczonych na etykiecie wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.

Informacja alergenna

Produkt zawiera olej rybi, mleko, lecytynę sojową.

Dane producenta/dystrybutora

Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa

Recenzje

Ocena 

Wszystko super! Dostawa przed czasem.Polecam serdecznie!!!

Ocena 

Wysyłka bardzo szybka i produkt dużo tańszy niż w sklepach. Polecam 🙂

Ocena 

Szybko ,tanio . Szkoda tylko ,że przy większej ilości zamawianego mleczka nie ma rabatu ale i tak jest taniej niż w aptekach :)

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Nestle Nan Optipro 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia 800 g

  • Producent: Nestle Nan Optipro
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 7613034055880
  • EAN: 7613034055880
  • Wymiary: 19.9 x 14.3 x 12.8 cm