Pakiet Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń

Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik Podręcznik Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7 łączy w sobie niezawodne metody nauczania, które sprawdzały się przed pandemią, z innowacyjną strukturą, opartą na modułach oraz...
58,96 * 65,34 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,71 zł

Opis

Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik


Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik Podręcznik Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7 łączy w sobie niezawodne metody nauczania, które sprawdzały się przed pandemią, z innowacyjną strukturą, opartą na modułach oraz nowoczesną formą przekazu. Pokazuje obecność zjawisk fizycznych w codziennym życiu, co zachęca do eksperymentowania opartego na metodzie DIY i samodzielnego zgłębiania wiedzy. Urozmaicone zadania o zróżnicowanym poziomie trudności pozwalają na indywidualizację nauczania. Podręcznik zawiera również teksty popularnonaukowe, które stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy wymaganej w podstawie programowej.

Atuty podręcznika:

  • Nawet najbardziej skomplikowane treści zostały omówione prostym i obrazowym językiem. Tekst jest uzupełniony czytelnymi schematami i infografikami, które pomagają w zrozumieniu omawianych treści. 
  • Struktura podręcznika oparta jest na krótkich modułach. Ułatwia to uczniom przyswajanie materiału. Każdy moduł pełni jasno określoną funkcję, a ich przekaz jest czytelny i motywuje do działania. 
  • Różnorodne i urozmaicone doświadczenia, które nauczyciel może przeprowadzić w szkole, a uczeń - samodzielnie w domu. W ten sposób podręcznik pomaga w poznaniu, zrozumieniu i polubieniu fizyki. 
  • Pomagają zainteresować ucznia fizyką. Ich bohaterowie - Kminka i Bert - pokazani w różnych sytuacjach z życia codziennego, uświadamiają uczniom, że prawa fizyki można zaobserwować nawet w najprostszych czynnościach czy działaniach. 
  • Podręcznik wykorzystuje ideę edukacji włączającej i umożliwia indywidualizację nauczania, dzięki czemu pomaga osiągnąć sukces w nauce uczniom o różnych potrzebach edukacyjnych.

Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Zeszyt ćwiczeń


Sposób na fizykę to zeszyt ćwiczeń skierowany do uczniów 7 klasy szkoły podstawowej, napisany przystępnym językiem, jest ściśle skorelowany z podręcznikiem "Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik". Zawiera urozmaicone zadania o różnym stopniu trudności, odnoszące się do życia codziennego i pokazujące użyteczność fizyki na co dzień, a także dodatkowe propozycje prostych doświadczeń, które uczeń może wykonać samodzielnie w domu. Testy powtórzeniowe po każdym dziale pozwalają łatwo i szybko sprawdzić stopień opanowania wiadomości i umiejętności. Dzięki takiej konstrukcji i zawartości zeszyt ćwiczeń stanowi cenną pomoc zarówno dla nauczyciela, jak i ucznia. Dzięki zeszytowi ćwiczeń wykorzystywanie w praktyce zdobytej wiedzy stanowi stały element nauki. Zadania o różnej konstrukcji i zróżnicowanym stopniu trudności odnoszą się do treści zawartych w podręczniku. Zeszyt ćwiczeń to także testy powtórzeniowe, a także trudniejsze zadania, przygotowane z myślą o uczniach szczególnie zainteresowanych fizyką.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Pakiet Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń"?
Grzegorz Wojewoda, Tomasz Greczyło, Karina Mularczyk-Sawicka, Dominika Pilak-Zadworna to autorzy tego podręcznika.
Dostępnych są do pięciu książek od tego grona autorów. To imponujące, gdyż zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga nieustannego rozwoju i zaangażowania. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie jako nauczyciele lub profesorowie, co daje im wgląd w to, jak dobrze przekazać informacje dla uczniów. Pisanie podręczników bywa procesem, który może ciągnąć się miesiącami, a niektóre książki mogą wymagać mnogich aktualizacji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Pakiet Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń" został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
1167/1/2023 to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauki.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Publikując 25 tys. pozycji z łącznym nakładem przekraczającym 2 miliardy egzemplarzy, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Specjalizuje się w publikacji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.

Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Pakiet Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej "Sposób na fizykę".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Pakiet Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>