Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1-2

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej...
37,11 * 44,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 35,90 zł

Opis

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.

Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 9 czerwca 2018 roku i programem nauczania nr AZ-1-01/18. Składa się ON z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 57 jednostek lekcyjnych).

Katecheza szkolna jest bardzo ważna, bo pomaga zrozumieć trudne prawdy wiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w

Piśmie Świętym, liturgii i codziennym życiu. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami wychodzi naprzeciw tym potrzebom i może stanowić pomoc w codziennej pracy katechetycznej.

Struktura podręcznika jest bardzo przejrzysta; w każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do rzeczywistości bliskiej dziecku: rodzinnej, szkolnej, związanej z życiem religijnym. Każda katecheza zawiera krótki tekst – główne przesłanie dla uczniów, które spaja i podsumowuje jednostkę lekcyjną. Przy poleceniach do zadań umieszczono specjalne ikonki, które podpowiadają dziecku, jakiego typu zadanie ma wykonać.

Autorzy katechez nie zapominają o tym, że wiary uczymy nie tylko w szkole. Podstawowym środowiskiem, które je buduje, jest rodzina – dlatego pod koniec każdej jednostki lekcyjnej zamieszczono krótki list skierowany do rodziców uczniów.

Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.

Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki są kolorowe i dostosowane do możliwości poznawczych dziecka.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1-2"?
Za treścią podręcznika stoi Paweł Płaczek.
Ten autor jest szczególnie płodny! Posiadamy ogromną kolekcję jego podręczników. To w skali Polski. Grono autorów, którzy stworzyli ponad 15 książek jest dość niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki szkolne. Ich pisanie wymaga, poza wiedzą, również umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacyjnych.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1-2" opublikowało Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to AZ-11-01/18-PO-1/20. Nazywany numerem MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1-2" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez pracowników wyznaczonych MEN w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1-2"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "Pan Bóg jest naszym Ojcem".
Podobnie jak pozostałe składniki z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Która to część książki?
To wydanie stanowi 1 część.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1-2

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>