Ciąża i macierzyństwo to prawdopodobnie najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Warto również podkreślić, że to sporo wyzwanie, czas wzięcia na siebie odpowiedzialności za nowe życie. W związku z tym do nowej roli należy się odpowiednio i bardzo dokładnie przygotować. Trzeba pomyśleć o wszystkim, bo po porodzie nie będzie już czasu. Bardzo ważna jest wyprawka dla noworodka. Poniżej lista niezbędnych rzeczy, o których nie może zapomnieć żadna przyszła mama.

wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka - jakich rzeczy potrzebujesz?

Skomponowanie wyprawki dla maluszka, który już niedługo pojawi się na tym świecie to pierwsze poważne zadanie, przed którym staje każda przyszła mama. Oto lista rzeczy, które na pewno się przydadzą:

  • Ubranka dla niemowlaka - należy pamiętać o tym, by nie kupować ich zbyt dużo, gdyż dziecko może szybko wyrosnąć nawet z ciuszków o rozmiarze 62 cm. Warto zaopatrzyć się w kilka kaftaników z długim rękawem, pajacyki, śpioszki, bawełniane skarpetki, bawełniane czapeczki bez wiązania, koszulki bez rękawów, bluzy lub sweterki. Jeżeli dziecko rodzi się w chłodnych miesiącach warto pomyśleć o kombinezonie, cieplejszej czapeczce i rękawiczkach. Warto wybierać ubrania z zapięciem z przodu, ponieważ ułatwi to ubieranie dziecka. Nie można również zapomnieć o tym, by wyprać ubrania przed założeniem ich maluszkowi, ponieważ producenci nasączają je substancjami, które mogą zaszkodzić delikatnej skórze noworodka. Przyda się również dodatkowe płukanie.
  • Artykuły do higieny - w tym wypadku niezbędne będą pieluszki, kilka pieluch muślinowych i flanelowych, nożyczki lub cążki do paznokci, szczotka z miękkim włosiem, płyn do mycia - ważne, aby posiadał atesty i można było go stosować od pierwszego dnia życia, sól fizjologiczna do przemywania oczu i nosa, gaziki jałowe, płatki kosmetyczne, chusteczki nawilżane, oliwka, krem na odparzenia, proszek do prania przeznaczony dla niemowląt, ręczniki najlepiej z kapturem.
  • Inne ważne artykuły -butelki do karmienia: większa i mniejsza oraz smoczki do butelki, laktator, smoczki, podgrzewacz do butelek, łóżeczko, dwa komplety pościeli, rożek, przewijak, kocyki, wanienka, wózek, poduszka do karmienia piersią, fotelik samochodowy, podręczna torba na spacer.

Wyprawka do szpitala

Kiedy zakupy są już zrobione - warto spakować torby do szpitala, ponieważ poród może przyjść w nieoczekiwanej chwili, a w chaosie można o czymś zapomnieć. Wyprawka do porodu to podstawa - dobrze jest w tym celu przygotować dwie torby - dla mamy i dla dziecka. Należy pamiętać o tym, by najważniejsze rzeczy ułożyć na górze.

Wyprawka do szpitala dla mamy:

Wyprawka do szpitala dla noworodka:

  • pieluszki tetrowe
  • opakowanie pampersów
  • chusteczki nawilżane
  • pajacyk
  • skarpetki i rękawiczki niedrapki
  • maść na odparzenia
Mając już przygotowaną i odpowiednio spakowaną wyprawkę dla noworodka można spokojnie oczekiwać na najważniejszy moment - przyjście na świat naszego maluszka.