Nawodnienie organizmu nie musi wymagać wypicia mnóstwa wody... Na pewno znacie to uczucie, kiedy z nieba leje się żar, a Wy nie wiecie jak ugasić pragnienie. Łatwy i przyjemny sposób to z pewnością soczyste i orzeźwiające owoce. Jednym z najbardziej nawadniających owoców jest oczywiście arbuz!

Arbuz na nawodnienie organizmu

Arbuz uprawiany jest w 96 krajach i występuje w ponad 1200 odmianach! Jego miąższ może mieć różne kolory: żółty, pomarańczowy, ciemnobrązowy oraz najpopularniejszy ? czerwony. Dlaczego arbuz jest dobrym sposobem na nawodnienie ? A dlatego, że aż w 92% składa się z wody. Ten owoc jest idealnym składnikiem soków i koktajli orzeźwiających. 100 GRAM ARBUZA TO JEDYNE 30 KALORII! arbuz - sposób na nawodnienie organizmu

Arbuz - co zawiera i jakie ma właściwości?

  • WITAMINA C ? korzystnie wpływa na układ odpornościowy i stan naczyń krwionośnych, a ponadto uelastycznia skórę.
  • WITAMINA A ? korzystnie wpływa na wzrok
  • WITAMINY Z GRUPY B (B1, B2, B3, B6) ? odpowiadają między innymi za układ nerwowy.
  • POTAS ? poprawia kondycję serca i mięśni
  • MIEDŹ ? wspomaga wytwarzanie czerwonych krwinek
  • MAGNEZ - poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew może swobodnie przez nie przepływać.

Chyba nie macie już wątpliwości, że arbuz to doskonały sposób na uzupełnienie witamin i minerałów ? Sprawdźmy co jeszcze w sobie zawiera :) Otóż arbuz stanowi jedno z najbogatszych źródeł naturalnej L-cytruliny, która usprawnia funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Polecana jest dla sportowców ponieważ ma wpływ na wydolność oraz utrzymanie mięśni w dobrej kondycji. Arbuz zawiera też argininę, czyli aminokwas zawarty w nasionach tego owocu. Arganina to sposób na dysfunkcje popędu seksualnego. Jej regularne spożywanie może pomóc w zapobieganiu oraz leczeniu problemów z erekcją. Nasiona posiadają również właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Arbuz to owoc nie tylko dla zdrowia ale też dla urody! Jest pełen przeciwutleniaczy, które opóźniają procesy starzenia. Chronią one przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz łagodzą stany zapalne skóry. Co ciekawe zawiera więcej likopenu niż pomidory, dzięki czemu do skóry wraz z krwią dociera więcej tlenu i substancji odżywczych, co skutkuje zdrowym wyglądem skóry. Arbuz powinien znaleźć się w diecie mamy karmiącej. Oczywiście jak przy wprowadzaniu każdego pokarmu w tym czasie trzeba obserwować reakcję organizmu mamy i dziecka. U wielu kobiet karmiących arbuz okazuje się sposobem na polepszenie jakości mleka i zwiększenie jego produkcji. Spożywanie arbuza latem to najlepszy sposób na zaspokojenie pragnienia oraz uzupełnienie mikro i makroelementów.