Świat chemii. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa Część 2 podręcznika Świat chemii klasa 8 została poświęcona kwasom, zasadom i solom, z których jest zbudowana litosfera, a także związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym. W podręczniku ujęte...
60,86 * 70,29 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 46,17 zł

Opis

Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Część 2 podręcznika Świat chemii klasa 8 została poświęcona kwasom, zasadom i solom, z których jest zbudowana litosfera, a także związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym.

W podręczniku ujęte zostały wszystkie wymagania podstawy programowej oraz nowe treści takie jak: pojęcie elektroujemności, katalizatora, znajdują się w podręczniku.

Treść została przedzielona śródtytułami w formie pytań, a każdy z krótkich bloków tekstowych odpowiada na zadane wcześniej pytanie. Krótkie bloki tekstu to forma, do której uczniowie, korzystający na co dzień z Internetu, są przyzwyczajeni. Ułatwia im to zapoznawanie się z materiałem w odpowiednim dla nich tempie.

Każde doświadczenie jest uzupełnione o schematyczny rysunek i barwną fotografię, która w połączeniu z opisem pokazuje krok po kroku przebieg doświadczenia. Uczeń dokładnie widzi, jakie procesy zachodzą podczas danego doświadczenia, nawet kiedy w szkole nie można go przeprowadzić.

W podręczniku zostały wskazane możliwości pozyskiwania dodatkowej wiedzy, zaproponowano wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu uczeń kształci umiejętności praktyczne.

Język przekazu, dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczniów, ułatwia zrozumienie chemii.

Treść podręcznika została podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.

  • Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w danym dziale.
  • Część główna tematu została podzielona na krótkie fragmenty, które rozpoczynają się pytaniem. Temat zilustrowano schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.
  •  Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć.
  • Na końcu każdego z tematów pod hasłem: Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu zrozumienia przez ucznia omawianego w tekście problemu.
  • Pod hasłem Dowiedz się więcej umieszczono pytania i polecenia prowokujące do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.
  • Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które UCZEŃ może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście PO UZYSKANIU ZGODY RODZICÓW!
  • Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii, jej zastosowań mają zainteresować i sprowokować do poszukiwania dodatkowych informacji.
  • Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl łacińskiej sentencji repetitio mater studiorum est, czyli powtarzanie jest matką wiedzy.
  • Test do działu składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika), rozwiązanie testu pozwala uczniowi ocenić, jak jest przygotowany przed sprawdzianem.
  • Sprawdź się zawiera zadania sprawdzające zagadnienia nie tylko  omawiane w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniej zdobytych wiadomości i umiejętności.

Na zakończenie każdej z części podręcznika zamieszczono Test końcowy.

Podręcznik dodatkowo zawiera elementy, które zwiększają komfort użytkowania: układ okresowy pierwiastków chemicznych na alonżu, tabelę rozpuszczalności, szeregi homologiczne, indeks pojęć, do każdego działu stronę działową zawierającą pytania dotyczące zawartości danego działu.

Działy w podręczniku:

6. Wodorotlenki i kwasy
7. Sole
8. Węglowodory
9. Pochodne węglowodorów
10. Między chemią a biologią


Świat chemii. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika. Wszystkie tytuły działów i rozdziałów są takie same jak w podręczniku.

Zamieszczone w zeszycie ćwiczenia i zadania mają zróżnicowany stopnień trudności i umożliwiają wielopoziomową pracę. Porządkują i utrwalają zdobyte na lekcji wiadomości i umiejętności. Część zadań została zgrupowana w działach Chemiczne rachunki – pozwalają one wytrenować umiejętności dotyczące obliczeń chemicznych.

Każdy dział rozpoczyna się tabelą umiejętności, która ma pomóc uczniowi w planowaniu własnej pracy oraz w przeprowadzeniu samooceny.

Na końcu każdego działu zamieszczono zadania podsumowujące, które warto rozwiązać przed lekcją powtórzeniową. Wśród nich polecamy mapy myśli, których rysowanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu nowych treści.

Powtórzenie wiadomości i umiejętności znajduje się na końcu zeszytu – zawiera zadania i mapy myśli dotyczące zagadnień omawianych w klasie 8.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Świat chemii. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Anna Warchoł, Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus to autorzy tego podręcznika.
Obecnie dostępnych są do pięciu książek od tych autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i zaangażowania. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie jako nauczyciele lub profesorowie, co daje im wgląd w to, jak najlepiej przekazać informacje korzystającym ze szkolnictwa. Pisanie podręczników bywa procesem, który może trwać miesiące lub wręcz lata, a niektóre szkolne książki mogą wymagać wielu rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Świat chemii. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 834/2/2018. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Do której serii podręczników należy "Świat chemii. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Tytuł ten należy do serii "Świat Chemii".
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najstarszych wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło swoją działalność w 1945 roku. Od publikacji pierwszego podręcznika, opublikowano już ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 mld sztuk. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem uznanych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami, a także Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Świat chemii. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>