Makarony bezglutenowe


Produkty bezglutenowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na zwiększającą się liczbę osób cierpiących na nietolerancję glutenu lub zmagających się z celiakią. Gluten to rodzaj białek, mianowicie gliadyny i gluteniny, które występują przede wszystkim w zbożach takich jak pszenica, żyto i jęczmień. Alergia na nie jest jedną z częściej spotykanych nietolerancji pokarmowych.

Jeszcze kilka lat temu znalezienie bezglutenowych zamienników tradycyjnych produktów, takich jak chociażby pieczywo, graniczyło z cudem, a żywność tego typu często określana była mianem towaru luksusowego. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej – produkty bezglutenowe można znaleźć w większości sklepów. Niesłabnącą popularnością cieszą się przede wszystkim makarony bezglutenowe, które są podstawą wielu posiłków – począwszy od pożywnych śniadań, poprzez sałatki, lunche, po obiady.

Postanowiliśmy zatem przygotować bogatą ofertę ekologicznych makaronów, uwzględniającą ograniczenia żywieniowe naszych klientów. W tej kategorii zebraliśmy bezglutenowe makarony pochodzące od czołowych producentów, których propozycje nie tylko spełniają formalne wymagania ekologicznej żywności, ale także dostarczają organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. W naszym sklepie znajdziesz produkty takie jak:

  • makaron konjac noodle bezglutenowy Better Than Foods,
  • makaron (ryżowy razowy) penne bezglutenowy od Alb-Gold,
  • makaron z groszku świderki bez glutenu marki Fabijańscy,
  • makaron (z zielonej soi i quinoa) fettuccine bezglutenowy od Maxsport,
  • makaron penne bezglutenowy marki Schar,
  • makaron (z ryżu brązowego) marki Dalla Costa,
  • makaron (ryżowy z ryżu czarnego) bezglutenowy ot Terrasany.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ograniczenia w diecie często są przyczyną obniżonego samopoczucia i nakładają na Was konkretne ramy. Pragniemy jednak przypomnieć, że w większości przypadków możliwe jest znalezienie odpowiedników ulubionej żywności dostosowanych do indywidualnych możliwości organizmu. Zapraszamy do Bee!

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe