Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik oraz zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe "Zrozumieć fizykę" cz. 2 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury. Przedstawia zagadnienia w zrozumiały...
98,54 * 108,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 93,15 zł

Opis

Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

"Zrozumieć fizykę" cz. 2 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury.

  • Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego oraz infografikom tłumaczącym trudne zagadnienia.
  • Pomaga w nauce rozwiązywania zadań różnego typu dzięki rozwiązanym Przykładom, zadaniom do samodzielnej pracy, zarówno obliczeniowym, jak i problemowym, a także Dodatkom matematycznym.
  • Pozwala kształcić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i ich analizowania dzięki łatwym do wykonania eksperymentom, zilustrowanym i rozpisanym krok po kroku, w tym wszystkim doświadczeniom obowiązkowym wraz z analizą wyników pomiarów.
  • Zapewnia systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego dzięki blokowi "Wiesz, umiesz, zdasz" zawierającemu: Podsumowanie najważniejszych wiadomości z danego działu, Sposób na zadanie – omówienie różnych typów zadań maturalnych, i Zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania.

Zrozumieć fizykę 2. Zbiór zadań do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

„Zrozumieć fizykę” cz. 2 to zbiór zadań kształcący umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań, ułatwiający przygotowanie do matury.

  • Umożliwia pracę uczniom o różnych umiejętnościach dzięki zróżnicowanym, odpowiednio oznaczonym zadaniom, a także rozwiązanym Przykładom z zadaniami do nich analogicznymi i Dodatkowi matematycznemu.
  • Zapewnia wygodne korzystanie, dzięki skrótowi najważniejszych wiadomości, czytelnie wyróżnionym definicjom i wzorom przed każdym działem oraz odpowiedziom i wskazówkom do zadań.
  • Ułatwia naukę zadań obliczeniowych dzięki wystarczającej liczbie takich zadań oraz Klasyce fizyki – zadaniom uznanych autorów, B. Mendla i J. Mendla, zamieszczonym po każdym dziale.
  • Gwarantuje solidne przygotowanie do matury za pomocą zadań różnego typu, w tym oznaczonych zadań o charakterze doświadczalnym, oraz zadań typu maturalnego zebranych po każdym dziale.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik oraz zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Marcin Braun, Agnieszka Byczuk, Krzysztof Byczuk, Elżbieta Wójtowicz, Bogdan Mendel, Janusz Mendel, Teresa Stolecka są autorami tej książki.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik oraz zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
1002/2/2020 to numer dopuszczenia MEN podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik oraz zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.


Do jakiej serii podręczników należy "Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik oraz zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej Zrozumieć Fizykę.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Książka ta jest przeznaczona dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Informacje o wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Kładąc nacisk na nowoczesne metody pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zyskało zaufaniedużej liczby nauczycieli i placówek oświatowych na terenie Polski.

Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik oraz zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>