Mleko

Jest 18 produktów.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,79 zł
NOWOŚĆ
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 47,59 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,59 zł
NOWOŚĆ
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 49,89 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 6,49 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 30,54 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,59 zł
NOWOŚĆ
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 54,59 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 6,69 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,29 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 6,19 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 4,49 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 3,94 zł
NOWOŚĆ
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 52,29 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 11,79 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 14,91 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 13,46 zł
16,26 * 16,29 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 16,35 zł

Mleko to pierwsze pożywienie człowieka. Nic dziwnego, że jego słodki i tłusty smak zostaje w naszej pamięci genetycznej i mamy ochotę do niego powracać. Podobnie jak do strony naszego sklepu, na której miłośnicy każdego typu mleka znajdą coś dla siebie.

Napoje i potrawy, których nie wyobrażamy sobie bez mleka

Mleko znajduje swoje zastosowanie w kuchni przy tak wielu okazjach, że trudno je wszystkie zliczyć. Dla wielu to dodatek do codziennej kawy. Kawy sypane i rozpuszczalne, cappuccino czy kawy zbożowe nabiorą lepszego smaku dzięki dodatkowi mleka.

Naleśniki nabiorą odpowiedniej konsystencji po dodaniu do nich mleka. Wypieki, potrawy i koktajle nie mogą się obejść bez dodatku mleka. Niektórzy lubią też wypić przed snem szklankę tego ciepłego napoju, aby błogo zasnąć! Dzieciom zasmakuje mleko z nieco wyższą zawartością tłuszczu oraz te smakowe - truskawkowe czy bananowe.

Rodzaje mleka ze względu na pochodzenie oraz zawartość tłuszczu

Mleko jest podstawowym składnikiem, z którego powstają wszystkie produkty nabiałowe. W zależności od regionu świata może ono pochodzić od różnych zwierząt. W Polsce dominuje mleko krowie, mniejszą popularnością cieszy się mleko owcze czy mleko kozie. Ze względu na sposób obróbki termicznej mleko dostępne na sklepowych półkach dzielimy na sterylizowane, pasteryzowane oraz UHT.

Drugi typ podziału obejmuje zawartość tłuszczu w mleku. Wyróżniamy mleka chude (0.3-1% tłuszczu), półtłuste (1-2%) oraz tłuste (3,2-5%). Dodatkowo na rynku występuje również mleko skondensowane.

Mleko w proszku, w płynie, pasteryzowane, UHT, bez laktozy - szeroki wybór mlek w Bee.pl

Mleko pasteryzowane czy UHT to zdecydowanie najczęstszy wybór do naszej kuchni. Mleko w proszku posłuży do przygotowania pysznego bloku czekoladowego. Mleko kuchmistrza przyda się nie tylko baristom, posłużyć może także jako składnik musli. Mleko kozie to bomba witaminowa, z dużą ilością minerałów i witamin, które są jeszcze lepiej przyswajalne. Mleko bez laktozy natomiast to doskonała alternatywa dla tych, których organizm boryka się z problemem niewłaściwej przyswajalności wszystkich frakcji mleka.

Dlaczego warto kupić mleko w naszym sklepie?

W ofercie Bee znajdziesz bardzo dużo rodzajów mleka, nie tylko w formie płynnej, ale też w postaci proszku do rozrobienia z wodą. Istnieje też możliwość hurtowego zakupu mleka w postaci zestawów.

Mleka, które znajdziesz w naszej ofercie, to między innymi:

- Wydojone Mleko bez laktozy UHT od Mlekovity,
- Mleko pełne UHT Junior 3,8% marki Łaciate,
- Kozie mleko bez laktozy od Damnis,
- Mleko kuchmistrza UHT 2%,
- Mleko w proszku odtłuszczone granulowane ze Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu.

Picie mleka - fakty i mity

Picie mleka wywołuje sporo różnych emocji, przez co coraz więcej osób zastanawia się, czy mleko jest zdrowe. Na ten temat powstało wiele krzywdzących mitów, ale tylko niektóre powszechnie powtarzane informacje zostały potwierdzone naukowo. Przyjrzyjmy się więc bliżej najpopularniejszym zarzutom stawianym mleku.

1. Mleko może doprowadzić do odwapnienia kości - MIT

Mleko jest cennym źródłem wapnia, które uczestniczy w procesie tworzenia się kośćca. Deficyt tego niezastąpionego składnika może powodować liczne kontuzje bądź przyczynić się do wystąpienia osteoporozy. Nie istnieją jednak potwierdzone naukowo badania świadczące o tym, że częste picie mleka doprowadza do odwapnienia kości.

2. Mleko wywołuje trądzik - FAKT

Zarówno wypicie mleka, jak i zjedzenie innych wyrobów mlecznych może u niektórych osób pogorszyć kondycję cery nawet do 43%. Dzieje się tak dlatego, że po spożyciu nabiału we krwi znacząco podnosi się poziom insuliny wiążącej hormony płciowe. Podobna reakcja zachodzi jednak chociażby po zjedzeniu słodyczy, więc mleko nie jest pod tym względem wyjątkowe.

3. Mleko zakwasza organizm - MIT

PH krwi u osób zdrowych jest cały czas takie samo, bez względu na stosowaną dietę. Nawet sery pleśniowe wykazujące wysoki potencjał zakwaszający nie będą w stanie wywołać żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe