Suszone morele

Jest 15 produktów.

Suszone morele są doceniane za swoje walory smakowe. Charakteryzują się słodkim smakiem oraz pomarańczową barwą, natomiast ich wielkość i struktura przypomina suszoną śliwkę.

Te niezwykłe owoce charakteryzują się także zawartością cennych dla zdrowia składników. Przede wszystkim są świetnym źródłem beta-karotenu, witaminy C oraz witaminy E, którą nazywa się witaminą młodości. Znajduje się w nich duża ilość silnych przeciwutleniaczy. W suszonych morelach znajdziemy także sporą porcję błonnika.

Jeżeli chodzi o historię moreli, naturalnie występują one w Azji Wschodniej. Co interesujące, najstarsze źródła donoszą, że morele były uprawiane już około 400 roku przed naszą erą w Chinach. Co prawda wówczas owoce moreli raczej spożywano na świeżo, jednakże suszona forma, którą Państwu proponujemy, była znana już w starożytności i to właśnie w tamtych czasach zaczęto uprawiać morelę na dużą skalę.

My proponujemy suszone morele pełne słońca, które zaskoczą smakiem i będą nie tylko doskonałą przekąską, ale także wspaniałym dodatkiem do ciast i deserów. Polecamy między innymi:

  • Morela suszona naturalnie ciemna Targroch,
  • Morela suszona niesiarkowana BioLife,
  • Morele suszone niesiarkowane EkoWital,
  • Morele całe owoce Bakalland.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą oraz do składania zamówień na morele suszone!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe