Olej sezamowy

Jest 7 produktów.
13,99 * 19,98 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 15,19 zł
48,50 * 50,10 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 50,01 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 24,46 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 14,69 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 20,87 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 41,26 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 27,89 zł

Olej sezamowy ceniony jest nie tylko za swoje szerokie zastosowanie w kuchni, jest także źródłem wielonienasyconych i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, wapnia, żelaza, witaminy B6 czy kwasu foliowego. Mogą stosować go osoby mające problemy z nadwyżką cholesterolu, nadciśnieniem czy wrażliwym układem pokarmowym. Jego wielofunkcyjność sprawia, że kobiety chętnie stosują go także zewnętrznie w celach kosmetycznych np. olejując włosy, aby nadać im połysku i witalności.

Złocisto-brązowy olej sezamowy należy spożywać wyłącznie na zimno, najlepiej jako dodatek do pieczywa oraz główny składnik dressingów, sosu vinaigrette, majonezów, past rybnych i warzywnych oraz hummusu. Jego delikatny smak o wyczuwalnej, orzechowej nucie nadaje potrawom doskonałego aromatu. Można stosować go samodzielnie w celach uzupełnienia witamin i składników odżywczych.

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy oleje sezamowe w szklanych butelkach o różnych gramaturach i pojemnościach. Oprócz tradycyjnych wersji, posiadamy również oleje sezamowe przygotowane na bazie ekologicznych ziaren sezamu, które pochodzą z certyfikowanych i kontrolowanych upraw. Oleje sezamowe zakupione w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości, należy jednak pamiętać, aby przechowywać je w suchym i ciemnym miejscu, aby cieszyć się ich właściwościami, smakiem i aromatem jak najdłużej. Polecamy także pozostałe oleje dostępne w naszej ofercie, między innymi olej kokosowy czy olej lniany. Każdy z pewnością odnajdzie wśród nich wariant odpowiedni dla siebie.

© 2023 - All rights reserved Sklepy internetowe