Len

Jest 18 produktów.

W dzisiejszych czasach, docenianie darów natury staje się coraz to bardziej popularne. Szczególną uwagę zwraca się na siemię lniane i jego właściwości lecznicze. To malutkie nasionka lnu, z których uzyskany wywar działa łagodząco na różnorodne dolegliwości żołądkowe i likwiduje problemy z zaparciami, poprzez funkcje osłaniające przewód pokarmowy. Wodne wyciągi z nasion powlekają błony śluzowe żołądka i przełyku, chroniąc je przed substancjami szkodliwymi. Nasiona te cechują się także właściwościami lekko przeczyszczającymi, poprzez proces pęcznienia w jelicie grubym i przyśpieszenia ruchów robaczkowych, wpływających na wypróżnianie. Dodatkowo, siemię lniane poleca się kobietom będącym w okresie menopauzy, gdyż cechuje się właściwościami regulującymi poziom estrogenów w organizmie. Niektórzy twierdzą, że codzienne spożywanie siemienia lnianego wpływa hamująco na rozwój raka piersi u kobiet dojrzałych. Co więcej, siemię zapobiega miażdżycy i doskonale wpływa na elastyczność skóry.

Roślina ta jest bogata w składniki takie jak: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E, białko, potas, cynk.

Siemię lniane mielone to drobne, płaskie nasiona lnu zwyczajnego o brązowej lub złotej barwie, które zanurzone w wodzie pęcznieją i otaczają się charakterystyczną, dużą ilością śluzu. Posiada ono liczne właściwości odżywcze i zdrowotne. Świetnie sprawdza się zarówno jako element codziennej diety, jak i element pielęgnacji ciała. Jego właściwości znane są już od czasów starożytnych.

Siemię lniane stanowi idealne uzupełnienie codziennej diety, posiada ON wiele korzystnych właściwości dla naszego organizmu:

  • Jest źródłem witaminy E.
  • Zaopatruje organizm w niezbędne tłuszcze z grupy omega-3, które przyspieszają metabolizm.
  • Jest bogatym źródłem błonnika, przez co korzystnie wpływa na układ trawienny.
  • Idealny sposób na bolący żołądek - stosuje się go jako środek osłaniający przewód pokarmowy. Powleka ON błony śluzowe przełyku, żołądka i jelit. Działa również łagodząco na stany zapalne przewodu pokarmowego.
  • Odżywka do włosów - wcześniej zalane wodą nasiona siemienia lnianego będą świetnie nawilżać suche i zniszczone włosy.
  • Maska na twarz - wcześniej zalane wodą nasiona siemienia lnianego sprawdzą się idealnie jako maska nawilżająca na twarz.

Sposób użycia:

  • Jako dodatek do owsianki, jogurtów, pieczywa, wypieków i innych ulubionych potraw.
  • "kisiel z siemienia lnianego": 2 - 3 łyżki produktu wsypujemy do szklanki, zalewamy letnią wodą i mieszamy do uzyskania gęstej konsystencji. Mieszankę należy odstawić do napęcznienia nasionek i wydzielenia się śluzu, na około 15 minut.
     
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe