Sól morska

Jest 12 produktów.
2,95 * 5,96 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,96 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,58 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 8,19 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 5,08 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 7,34 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 12,03 zł
wysyłka w 6 dni
najniższa cena z 30 dni: 12,63 zł
wysyłka w 6 dni
najniższa cena z 30 dni: 8,45 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 25,59 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 25,59 zł
wysyłka w 6 dni
najniższa cena z 30 dni: 4,86 zł
wysyłka w 6 dni
najniższa cena z 30 dni: 7,47 zł

Sól morska powstaje w wyniku odparowywania słonych zbiorników wodnych. Proces ten sprawia, że zatrzymuje ona większość składników mineralnych, dzięki czemu może dobroczynnie wpływać na zdrowie. Dlatego też sól morska coraz częściej zastępuje zwykłą sól kuchenną. Jest to z pewnością zdrowsza alternatywa. Oprócz sposobu pozyskiwania produkty te różnią się też smakiem i zapachem.

Ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych, sól morska posiada szereg właściwości, które korzystnie wpływają na zdrowie. Znajdujące się w niej pierwiastki takie jak magnez, wapń, potas czy sód są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiadają one za pracę gospodarki wodno-elektrolitowej, pracę serca, a także za ogólne samopoczucie. Potas zapobiega też powstawaniu skurczów mięśni, a wapń jako budulec kości zapobiega występowaniu osteoporozy. Oczywiście sól morska to także doskonały sposób na wzbogacenie smaku potraw, ale o tym chyba nie musimy wspominać.

Sól morską stosuje się również w kosmetologii. Można używać jej do pielęgnacji twarzy jako peeling lub wsypać do wanny podczas kąpieli w celu poprawy krążenia. Ciepłe okłady z soli morskiej pomagają też zwalczyć bóle głowy czy zatok.

To, jakie właściwości wykazuje morska sól, zależy też od jej jakości i proporcji zawartych w niej składników mineralnych. Zadbaliśmy zatem, aby produkty w naszym sklepie pochodziły tylko od sprawdzonych producentów. Dlatego też w tej kategorii znajdziecie sól morską takich marek jak:

-Big Nature,
-NaturAvena,
-Crystalline Planet,
-Batom.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi produktami w naszym sklepie internetowym. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktow. Życzymy udanych zakupów!

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe