Dary Natury Majeranek 15 g Bio

Majeranek dodaje się głównie do kiełbas, tłustych mięs, pieczeni wieprzowej, baraniej, jagnięcej. Nadaje się wspaniale do przygotowywania zup jarzynowych, pomidorowych, ryb, pasztetów i omletów.

3.90 zł

Cena za kg : 260zł

Dodaj do schowka

Opis

Majeranek to doskonała przyprawa ceniona nie tylko w kuchni polskiej, ale także na całym świecie. Znany był już w starożytności, kiedy to dodawano go do wina. W późniejszych czasach, jak głoszą przekazy, robiono z niego wieńce weselne, które miały zagwarantować szczęśliwe pożycie małżeńskie. Obecnie ma inne zastosowania, jednak nadal jest obecny w naszej kuchni i na naszych stołach. Wychodząc naprzeciw państwa potrzebom, oferujemy tę bogatą w cenne właściwości i aromat przyprawę.

Majeranek znakomicie podkreśla smak wędlin i mięs. Szczególnie dobrze komponuje się z pieczenią wieprzową, jagnięciną i baraniną. Trudno wyobrazić sobie bez niego takie zupy, jak grochowa, fasolowa czy żurek. Posypany na paszteciki przed ich upieczeniem nada im wspaniały aromat. Można go też dodać do domowego smalcu. Ponadto podkreśla ON wyrazisty smak pasztetów i potraw z grilla. Pasuje ON również do warzyw i owoców morza. Jest składnikiem przeróżnych past i farszów. Oprócz kulinarnych zastosowań wykorzystuje się go do sporządzania domowych maści, olejków czy naparów.

Opakowanie zawiera 15 g suchego majeranku, co wystarczy na wielokrotne użycie go jako przyprawy.

Ciekawostka kulinarna: Majeranek powinno się dodawać do zup pod sam koniec gotowania, żeby nie nabrały one goryczy. Nie powinno się natomiast łączyć go w jednym daniu z oregano, gdyż potrawa może stać się gorzkawa w smaku.

Producentem jest znana w Polsce z ekologicznych upraw firma Dary Natury mająca swoją siedzibę w miejscowości Koryciny koło Grodziska. Tworzą ją ludzie z pasją, którzy dbają o najwyższą jakość oferowanych produktów.

Składniki - Dary Natury Majeranek 15 g Bio

Majeranek 100%.

Dane producenta/dystrybutora

Bio Planet S.A., Fabryczna 9B, 05-084 Leszno k. Warszawy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Dary Natury Majeranek 15 g Bio

Inni Klienci kupili również