Fizyka 3. Podręcznik i karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres podstawowy

Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik i karty pracy dla szkół ponadpodstawowych Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie...
88,98 * 96,93 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 80,74 zł

Opis

Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik i karty pracy dla szkół ponadpodstawowych


Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu. Podręcznik przewiduje realizację przedmiotu w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Autor przybliża zasady i prawa fizyczne, ilustruje je przykładami ze świata otaczającego ucznia i stara się rozbudzić ciekawość tym przedmiotem.

Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł „Na tej lekcji”, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. W publikacji umieszczono opisy doświadczeń, do których zaproponowano działania praktyczne, ich obserwację i formułowanie wniosków z ich przebiegu. Śledzenie rozwiązanych przykładów zamieszczonych w toku lekcji ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień oraz przygotowuje do samodzielnego rozwiązywania zadań. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji. Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się zestawem zdań do rozwiązania, pozwalających sprawdzić stopień opanowania umiejętności. Polecenia o podwyższonym stopniu trudności zostały oznaczone gwiazdką. Podsumowanie lekcji to esencja najważniejszych treści do zapamiętania, a podsumowanie przed sprawdzianem to ich poszerzenie zawierające najważniejsze treści do zapamiętania z rozdziału, pomocne w przygotowaniach do sprawdzianu.

Ciekawą propozycją dla uczniów interesujących się danym tematem są ramki zatytułowane „Chcesz wiedzieć więcej?” oraz umieszczone po każdym dziale teksty źródłowe do analizy opatrzone inspirującymi pytaniami. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do zadań oraz indeks.

Podręcznik do fizyki, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:

  • Prąd elektryczny
  • Magnetyzm
  • Fale i optyka
  • Fizyka atomowa
  • Fizyka jądrowa

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Fizyka 3. Podręcznik i karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres podstawowy"?
Adam Ogaza, Anna Dobosz są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja Fizyka 3. Podręcznik i karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres podstawowy została opracowana przez Wydawnictwo Operon.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Jakiego zakresu nauczania dotyczy ten podręcznik?
Podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie podstawowym.


Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Operon to wydawnictwo, które specjalizuje się w dostarczaniu publikacji, dotyczących wszystkich etapów rozwoju - od wczesnej edukacji szkolnej aż do poziomu szkół ponadpodstawowych. Produkuje zestawy pomocy przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z najnowszą podstawą programową i opracowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Książki są wzbogacone pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do nauczania powoduje, że Operon jest cenionym partnerem dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z energią i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Fizyka 3. Podręcznik i karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres podstawowy

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>