Oblicza geografii 4. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Oblicza geografii 4. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony Podręcznik „Oblicza geografii 4” do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące współzależności między elementami środowiska przyrodniczego oraz politycznych, społecznych i gospodarczych problemów...
96,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 75,97 zł

Opis

Oblicza geografii 4. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik „Oblicza geografii 4” do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące współzależności między elementami środowiska przyrodniczego oraz politycznych, społecznych i gospodarczych problemów współczesnego świata. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom dydaktycznym skutecznie przygotowuje do matury.

 • W ciekawy sposób wyjaśnia trudne zjawiska i procesy geograficznedzięki atrakcyjnym i czytelnym infografikom, rysunkom oraz fotografiom.
 • Pozwala zrozumieć najważniejsze relacje i zależności między komponentami środowiska geograficznego dzięki elementowi Interakcje.
 • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementów Podsumowanie oraz Test sprawdzający.
 • Ułatwia przygotowanie do maturydzięki elementom Sposób na zadania oraz Zadania powtórzeniowe umieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Wzbudza zainteresowanie geografiądzięki elementowi Spojrzenie z bliska oraz licznym ciekawostkom Czy wiesz, że…

Oblicza geografii 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Maturalne karty pracy "Oblicza geografii 4" to zbiór różnorodnych zadań typu maturalnego skorelowanych z podręcznikiem, zapewniający solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.

 • Oswajają z formą zadań pojawiających się na maturze, ponieważ zawierają zadania typu maturalnego uporządkowane według rozdziałów podręcznika.
 • Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnychdzięki przykładowym zadaniom wykonanym krok po kroku.
 • Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturzedzięki zadaniom CKE wybranym do każdego rozdziału.
 • Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 4 za pomocą Zestawu zadań maturalnych, który znajduje się na końcu publikacji.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Oblicza geografii 4. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tomasz Rachwał, Czesław Adamiak, Marcin Świtoniak, Paweł Kroh są autorami tego podręcznika.
Obecnie dostępnych są od trzech do pięciu książek od tego grona autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i zaangażowania. Wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie jako nauczyciele lub profesorowie, co daje im wgląd w to, jak najlepiej przekazać informacje uczniom. Pisanie podręczników bywa procesem, który może trwać miesiącami, a niektóre książki mogą wymagać wielu aktualizacji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Oblicza geografii 4. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony" wydało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
973/4/2022 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Oblicza geografii 4. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauczania.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Informacje o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na nowoczesnych metodach pracy z młodzieżą, zdobyło zaufanie tysięcy nauczycieli i placówek oświatowych na terenie Polski.

Czym są karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Jaki zakres wiedzy obejmuje ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 4. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Oblicza geografii".
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Informacje o serii tego podręcznika szkolnego:
Oblicza geografii z wyd. Nowa Era to zbiór podręczników szkolnych, kart pracy, atlasów pomocy naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składnikami serii są podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Seria zawiera kompletnie przygotowane materiały pomocne w nauczaniu geografii, w szczególności ekonomiczno-społecznej, fizycznej i geografii naszej ojczyzny. Podręczniki skutecznie wspierają przygotowania do matury, zachęcają uczących się by kontynuować naukę geografii zarówno w szkole średniej, jak i na kolejnym etapie edukacji.

Dobrze skonstruowany podręcznik, czytelny atlas geograficzny oraz zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych zapewnią przygotowanie do matury - po Oblicza geografii można się tego spodziewać.

9 charakterystyk serii "Oblicza geografii":
 • zawierają ciekawe opracowania wiodących zagadnień,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • są bogate w liczne testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu nauczania,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywnie opracowane materiały edykacyjne,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatkowe pomoce dydaktyczne.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Oblicza geografii 4. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>