Chroń usta przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych

Ochrona ust przed wiatrem i mrozem to podstawa ich pielęgnacji. Jest to część naszego ciała, która jest mocno narażona na niskie temperatury ponieważ nie jest chroniona ciepłą odzieżą. O odpowiednią pielęgnację powinny zadbać szczególnie osoby, które na co dzień mają problem z suchą i pierzchnięciem ust. Sama należę do takich osób dlatego ten temat jest mi dość bliski. Dopiero kilka tygodni chłodniejszych dni, a moja skóra i usta wymagają znacznie więcej uwagi niż zwykle.

Ochrona ust

Sposób na piękne usta niezależnie od pory roku

1. Odpowiednie odżywianie i odpowiednia ilość płynów ? jak wiadomo dieta ma wpływ na cały nasz organizm. Gdy jest nieprawidłowa w pierwszej kolejności odczuje to nasza skóra, w tym także usta. Krótko mówiąc dobra ochrona ust przed wysuszeniem to zbilansowana dieta. Jeżeli są stale przesuszone, zastanów się czy wypijasz odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Jeżeli po przeanalizowaniu diety okaże się, że problem raczej leży gdzieś indziej warto jest zbadać poziom hormonów. Proponuję zacząć od tarczycy ale pamiętajcie, że to tylko rada. Nie ma co panikować dopóki nie zrobimy badań.

2. Odpowiednie produkty kosmetyczne ? pamiętajcie, że nie każda pomadka ochronna będzie dobra. Tak jak z każdym kosmetykiem, produkt do nawilżania i ochrony ust musi być odpowiednio dobrany do Waszych potrzeb. Zwróćcie szczególną uwagę na skład. Pamiętajcie, że woda nie jest pożądanym składnikiem, a im więcej naturalnych składników, szczególnie takich jak masła, oleje, wosk pszczeli, witaminy np. E, tym lepiej. Sztuczne składniki mogą wywoływać skutek odwrotny do pożądanego, o czym warto pamiętać. Gdy już wybierzesz kosmetyk odpowiadający swoim potrzebom, noś go zawsze przy sobie i używaj, gdy tylko poczujesz taką potrzebę. To podstawowa ochrona ust przed nadmiernym wysuszeniem.

3. Peeling ? naskórek na ustach też należy co jakiś czas złuszczać, dlatego peeling ust jest jak najbardziej wskazany. Do tego celu mogę zaproponować gotową pomadkę odżywczą z peelingiem ? Sylveco lub domowy peeling.

Miodowy peeling do ust:

  • 2 łyżeczki cukru
  • 1 łyżeczka płynnego miodu
  • opcjonalnie może dodać kropelkę witaminy E

Wszystkie składniki mieszamy i gotowy peeling nakładamy na usta.

4. Pod żadnym pozorem nie oblizuj wysuszonych ust. To jeszcze bardziej pogorszy Twoją sytuację, a konsekwencją mogą być pęknięcia i drobne rany.

Prosty balsam do ust, który wykonasz w 10 minut!

Składniki:

  • 2 łyżki oleju kokosowego,
  • 4 łyżki wosku pszczelego,
  • 2 łyżeczki miodu.

Wszystkie składniki należy lekko podgrzać w kąpieli wodnej i wymieszać. Następnie trzeba je przelać do czystego pojemniczka i pozostawić do wystudzenia. Uwielbiam takie błyskawiczne przepisy :) Pamiętaj, że właściwa ochrona ust wpłynie na Twój komfort, wygląd i samopoczucie! Dbaj o siebie :)