Zima to pora roku, kiedy nasza twarz zasługuje na szczególne traktowanie. Niska temperatura, zimny wiatr i padający z nieba śnieg z pewnością nie są tym, co skóra lubi najbardziej.
Wszystkie te czynniki atmosferyczne sprawiają, że skóra szybciej traci wodę i zaczyna się wysuszać, a później łuszczyć. W związku z powyższym przedstawiamy plan zimowej pielęgnacji, który ułatwi utrzymacie cery w dobrej kondycji. Nie daj się zimie!

Oczyszczanie
W zimowych miesiącach, tak jak w przeciągu całego roku należy zadbać o prawidłowe oczyszczanie skóry przy pomocy, żelu czy płynu do mycia twarzy. Na ten czas warto jednak zamienić lekki żel na bardziej gęsty i kremowy lub na emulsję. Pamiętaj też aby unikać gorącej wody, która może potęgować efekt wysuszania. Po umyciu dokładnie osusz twarz.

Tonizacja
Odpowiedni tonik do twarzy pozwoli na jeszcze dokładniejsze oczyszczenie. Toniki są szczególnie ważne przy cerze trądzikowej. Proponuję naturalne toniki z suszonymi kwiatami nagietka, bratka, rumianku lub lipy).

Krem
Po dokładnym oczyszczeniu skóry niezbędne jest nałożenie kremu. Dobór odpowiedniego kremu na zimę to bardzo ważna rzecz. Przy cerze suchej wybierz krem tłusty, przy tłustej lub mieszanej możesz zdecydować się na półtłusty. Taki produkt zapewni ochronę i komfort szczególnie gdy planujemy dłuższy pobyt na świeżym powietrzu. Składniki, które powinien zawierać zimowy krem to: masła, woski, oleje roślinne, witamina C, składniki łagodzące (alantonina, D-panthenol, ekstrakty rumianku, aloesu).

Usta
Zimą mają szczególną tendencję do wysychania, a na wet pękania. Aby temu zapobiec należy natłuszczać je tak często jak zachodzi potrzeba. Tu można skorzystać z gotowych pomadek ochronnych lub maseł czy nawet olejów.

Po całym dniu również należy zapewnić skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Tu świetnie sprawdzą się naturalne oleje. Przez noc dokładnie się wchłoną, a skóra pozostanie miękka i elastyczna. Pamiętaj też o stosowaniu maseczek nawilżających 2-3 razy w tygodniu. 1-2 razy w miesiącu (jeżeli zajdzie potrzeba ? częściej) wykonaj peeling.