Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Poznać przeszłość 2. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy Nowa podstawa programowa 2022 Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe...
75,29 * 84,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 72,09 zł

Opis

Poznać przeszłość 2. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy


Nowa podstawa programowa 2022

 • Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej.
 • Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje.
 • Pomaga zrozumieć procesy historyczne dzięki schematom Przyczyny i skutki.
 • Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami
 • Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementów Symbole epoki i To budzi kontrowersje oraz propozycji dodatkowych publikacji książkowych.
 • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki przejrzystym Podsumowaniom i czytelnym osiom czasu.

Poznać przeszłość 2. Karty pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy


Nowa podstawa programowa 2022

„Karty pracy ucznia” z serii „Poznać przeszłość” dla klasy 2 liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu podstawowego zawierają zestawy różnorodnych zadań pomocnych w utrwalaniu wiedzy.

 • Umożliwiają kształcenie umiejętności historycznych, takich jak praca z mapą, tekstem źródłowym i danymi statystycznymi.
 • Pomagają utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji za pomocą zadań skorelowanych z podręcznikiem.
 • Ułatwiają przygotowania do sprawdzianów dzięki zadaniom powtórzeniowym i zestawom pytań do rozdziałów.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy"?
Katarzyna Panimasz to autor tej książki.
Mamy szeroki wybór podręczników stworzonych przez tego autora. Niewielka liczba autorów publikuje powyżej 10 książek w swojej karierze. Wybrany autor należy do elity, która zbliża się do tego rekordu. Wskazuje to na niezwykłe zaangażowanie w edukację. Wachlarz tytułów dowodzi szerokiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Autorzy podręczników często stają się autorami wielu książek, ponieważ ich prace są dobrze przyjmowane przez nauczycieli i uczniów, co prowadzi do zapotrzebowania na więcej materiałów od tego samego autora.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy" został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
1150/2/2023 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
 • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
 • Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
 • Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się w opisie oglądanego produktu.Do jakiej serii podręczników należy "Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy"?
Tytuł należy do serii "Poznać przeszłość".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Przeczytaj o wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dostarczający najnowsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie tysięcy szkół oświatowych w całej Polsce.

Jaki jest zakres nauczania podręcznika Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy?
Ten podręcznik dedykowany jest dla poziomu podstawowego.


Przeczytaj o serii tego podręcznika szkolnego:
3 najważniejsze cechy podręczników z serii Poznać przeszłość
 • Ujęcie chronologiczne, które ułatwia zapamiętywanie,
 • Atrakcyjna wizualnie, a zarazem przystępna w odbiorze treśćprzez dodanie elementów tj. infografiki, ciekawostki,
 • Łatwy język dopasowany do poziomu zrozumienia ucznia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Pakiet Poznać przeszłość 2. Podręcznik z kartami pracy ucznia do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>