Biologia na czasie 2. Podręcznik i karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
78,54 * 86,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 72,56 zł

Opis

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

  • Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć.
  • Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki oraz profilaktykę chorób.
  • Odwołuje się do życia codziennego poprzez tematy poruszane w elementach
  • O tym się mówi! oraz Bliżej życia.
  • Podpowiada, jak zapamiętać ważne wiadomości dzięki elementowi Jest na to sposób.
  • Umożliwia szybkie utrwalenie i sprawdzenie wiedzy przed klasówką, dzięki podsumowaniom po lekcji i po dziale oraz zadaniom powtórzeniowym.

Biologia na czasie 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Karty pracy ucznia Biologia na czasie pomagają utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach, a dzięki miejscom na notatki z powodzeniem zastąpią zeszyt przedmiotowy.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź zadawane pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Biologia na czasie 2. Podręcznik i karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Autorami tytułu są Anna Helmin, Jolanta Holeczek, Dawid Kaczmarek, Jacek Pawłowski, Renata Stencel.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja "Biologia na czasie 2. Podręcznik i karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa" została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 1006/2/2020. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Biologia na czasie 2. Podręcznik i karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Jaki jest poziom wiedzy podręcznika Biologia na czasie 2. Podręcznik i karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Przeczytaj o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na polskim rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Podejmując wyzwania związane z edukacją XXI w., zapewnia podręczniki, zgodne z aktualnymi rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.

Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Biologia na czasie 2. Podręcznik i karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>