Świat fizyki. Podręcznik, zbiór zadań i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej

Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, obecny na rynku od wielu lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach. Podręcznik Świat fizyki. Klasa 8 składa się z sześciu...
91,39 * 98,27 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 76,11 zł

Opis

Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, obecny na rynku od wielu lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach.

Podręcznik Świat fizyki. Klasa 8 składa się z sześciu działów tematycznych:

 • Przemiany energii w zjawiskach cieplnych,
 • Drgania i fale sprężyste,
 • O elektryczności statycznej,
 • O prądzie elektrycznym,
 • O zjawiskach magnetycznych,
 • Optyka, czyli nauka o świetle.

Każdy z sześciu działów składa się z rozdziałów, a każdy rozdział zakończono Podsumowaniem przypominającym najważniejsze treści z danego tematu. Z kolei na końcu każdego działu umieszczono Podsumowanie, test wyboru Sprawdź się oraz dodatkowe zadania problemowe.

W podręczniku zamieszczono liczne, w pełni rozwiązane przykłady wspomagające uczniów w pokonywaniu trudności rachunkowych, jest tu też wiele zadań jakościowych i obliczeniowych. Opisano również wszystkie doświadczenia wymienione w podstawie programowej, a ponadto wiele prostych i ciekawych eksperymentów, które można wykonać na lekcji lub samodzielnie w domu. Podręcznik zawiera także polecenia odsyłające uczniów do Internetu.

Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową MEN obowiązującą w klasach 7. i 8. szkoły podstawowej od września 2017 roku.


Świat fizyki. Zbiór zadań. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Zbiór zadań Świat fizyki. Klasa 8. jest skorelowany z podręcznikiem Świat fizyki do klasy 8. W tym zbiorze znajdują się zadania do wszystkich działów z podręcznika:

 • Przemiany energii w zjawiskach cieplnych,
 • Drgania i fale sprężyste,
 • O elektryczności statycznej,
 • O prądzie elektrycznym,
 • O zjawiskach magnetycznych,
 • Optyka, czyli nauka o świetle.

Dodatkowo w zbiorze zamieszczono Zadania przekrojowe.

Praca ze zbiorem aktywizuje ucznia, skłania do przeprowadzania rozumowania, ścisłego formułowania myśli, poszukiwania nowych rozwiązań. Zbiór zawiera 200 zadań i dodatkowo zamieszczono: odpowiedzi do zadań, tabelę wzorów fizycznych oraz tablice wielkości fizycznych. Przejrzysty i czytelny układ graficzny oraz prosty język przekazu ułatwia uczniom trenowanie umiejętności.


Świat fizyki. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Zeszyt ćwiczeń Świat fizyki. Klasa 8. jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Świat fizyki do klasy 8. W tym zeszycie znajdują się ćwiczenia do wszystkich działów, które znajdują się w podręczniku.

Każdy z działów jest podzielony na rozdziały, tak jak podręcznik. Praca z zeszytami aktywizuje ucznia, skłania do przeprowadzania rozumowania, ścisłego formułowania myśli, poszukiwania nowych rozwiązań. W zeszycie znajdują się zadania różnego typu:

 • zadania obliczeniowe
 • zadania problemowe
 • zadania testowe
 • zadania z wykorzystaniem tekstów źródłowych
 • zadania z odniesieniami do Internetu
 • doświadczenia
 • logogryfy

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Świat fizyki. Podręcznik, zbiór zadań i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej"?
Barbara Sagnowska, Maria Rozenbajgier, Ryszard Rozenbajgier, Danuta Szot-Gawlik, Małgorzata Godlewska, Andrzej Kurowski, Jolanta Niemiec to autorzy tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa Świat fizyki. Podręcznik, zbiór zadań i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej została wydana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
821/2/2018 - nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez metodyków upoważnionych przez MEN w kwestii zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Do jakiej serii podręczników należy "Świat fizyki. Podręcznik, zbiór zadań i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do popularnej serii Świat Fizyki.
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw w Polsce, które zaczynało swoją działalność w 1945 r. Od publikacji pierwszego podręcznika, wydano ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 000 000 000 książek. Obecnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem wybitnych naukowców, ekspertów i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami ma w ofercie również serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Świat fizyki. Podręcznik, zbiór zadań i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (3)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>