Sztuka wyrazu 1. Część 1-2: Starożytność, średniowiecze i Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Zestaw 2 podręczników do języka polskiego: Sztuka wyrazu, część 1 i 2. Do klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy i rozszerzony Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i...
92,54 * 105,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 89,79 zł

Opis

Zestaw 2 podręczników do języka polskiego: Sztuka wyrazu, część 1 i 2. Do klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy i rozszerzony


Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
  • omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
  • bogatą ikonografię, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujących do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom pierwszy serii obejmuje dwa wielkie okresy historyczno-literackie – starożytność i średniowiecze. Autorzy i redaktorzy podręcznika zadbali o to, aby teksty literackie z dawnych epok (często trudne w odbiorze) zaprezentować w kontekście nowszych, niejednokrotnie współczesnych, utworów. Pomoże to uczniom znaleźć odpowiednią perspektywę do spojrzenia z zaciekawieniem na dzieła będące fundamentem literatury kolejnych epok.

Tom drugi serii obejmuje trzy okresy historyczno-literackie – renesans, barok oraz oświecenie.

Numery dopuszczenia MEN
Podręcznik, część 1: 1022/1/2019
Podręcznik, część 2: 1022/2/2019

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Sztuka wyrazu 1. Część 1-2: Starożytność, średniowiecze i Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Katarzyna Budna, Beata Kapela-Bagińska, Jolanta Manthey, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Jarosław Zaporowicz, Tomasz Zieliński są autorami tego tytułu.
Obecnie dostępnych są kilka książek od tego grona autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest bycie autorem wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i zaangażowania. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma praktykę edukacyjną, co daje im dodatkowe umiejętności dotyczące tego, jak umiejętnie przekazać informacje dla uczniów. Pisanie podręczników bywa procesem, który może ciągnąć się miesiącami, a niektóre podręczniki szkolne mogą wymagać wielokrotnych aktualizacji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania lub poziomy aktualnej wiedzy.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "Sztuka wyrazu 1. Część 1-2: Starożytność, średniowiecze i Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" został wydany przez Wydawnictwo GWO.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 1022/1/2019; 1022/2/2019. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Która to część książki?
To wydanie stanowi 1 część.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Założone w 1991 roku przez Adama Mysiora i Małgorzatę Dobrowolską, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO), to wydawnictwo specjalizujące się w publikacji podręczników edukacyjnych, szczególnie do matematyki. Korzysta z nich 60% uczniów polskich szkół podstawowych. Jednakże Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe nie ogranicza się tylko do matematyki, oferując również podręczniki do języka polskiego, historii, fizyki, biologii i plastyki.

Do której serii podręczników szkolnych należy "Sztuka wyrazu 1. Część 1-2: Starożytność, średniowiecze i Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "Sztuka wyrazu".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Ten podręcznik jest rekomendowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Sztuka wyrazu 1. Część 1-2: Starożytność, średniowiecze i Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>