Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa...
91,98 * 105,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 86,95 zł

Opis

Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

 • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
 • omówienia lektur obowiązkowych,
 • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
 • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
 • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
 • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
 • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
 • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom piąty serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki – Młodą Polskę.


Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstwowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe. Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

 • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
 • omówienia lektur obowiązkowych,
 • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
 • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
 • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
 • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
 • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
 • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom szósty serii obejmuje dwudziestolecie międzywojenne oraz literaturę wojny i okupacji.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Autorami tytułu są Dorota Dąbrowska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Adam Regiewicz.
Dostępnych są do pięciu książek od tego grona autorów. To imponujące, gdyż zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i zaangażowania. Wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie edukacyjną, co daje im wgląd w to, jak właściwie przekazać informacje korzystającym z edukacji. Pisanie podręczników to na tyle długiproces, który może ciągnąć się latami, a niektóre książki mogą wymagać mnogich aktualizacji i rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony został wydany przez Wydawnictwo GWO.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
1022/5/2021; 1022/6/2021 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Wskazanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z ramą programową.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Przeczytaj o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Założone w 1991 roku przez wybitnego wykładowcę Uniwersytetu Gdańskiego, A. Mysiora i M. Dobrowolską. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne o szerokiej skali. Znane z publikacji podręczników matematycznych, z których korzysta większość uczniów z polskich szkół.

Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony?
Ten podręcznik jest rekomendowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.


Która to jest część książki?
Jest to część 1 tego podręcznika.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Sztuka wyrazu".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Sztuka wyrazu 3. Część 1-2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Bakalland

Inni Klienci kupili również