Kasztany jadalne nieśmiało wkraczają do polskich kuchni. Ten przysmak, wciąż uchodzący w naszym kraju za egzotyczny, może stanowić podstawę wielu dań, m.in. pysznej zupy z kasztanów. Ta potrawa doskonale sprawdza się jako rozgrzewające danie na chłodne, jesienne wieczory. Jak zrobić pyszną zupę z kasztanów i co jest potrzebne do jej przygotowania?

Jak przygotować zupę z kasztanów?

Składniki:

  • 500 g kasztanów jadalnych,
  • 750 ml bulionu,
  • 2 średnie ziemniaki,
  • 2 nieduże cebule,
  • ulubione przyprawy - sprawdzi się pieprz, sól, listek laurowy, gałka muszkatołowa,
  • oliwa do podsmażenia,
  • opcjonalnie można użyć mleczka kokosowego.

Jak przyrządzić zupę z kasztanów?

Mając zgromadzone wszystkie składniki, można przystąpić do gotowania. Rozpoczynamy od umycia i wysuszenia kasztanów, które następnie nacinamy nożem (może być np. w kształcie litery "X"). Następnie układamy je w garnku i zalewamy wrzątkiem. Kolejny krok to ich ostudzenie i obranie z łupin. W międzyczasie możemy podsmażyć w garnku cebulkę pokrojoną w piórka, do której dodamy ziemniaki pokrojone w kosteczkę. Zalewamy całość bulionem i gotujemy do zmięknięcia ziemniaków. Dodajemy pokrojone kasztany, ulubione przyprawy i ewentualnie mleczko kokosowe.

Smak wzbogaci dodatek w postaci grzanek. Danie można udekorować, posypując je kawałkami pokruszonych kasztanów.

Tak przyrządzona zupa-krem z kasztanów świetnie rozgrzewa, a także doskonale smakuje. To proste i pożywne danie z pewnością zagości na twoim stole częściej. Twoi domownicy będą zachwyceni!

kasztany do zupy

Gdzie kupić składniki i ile kosztują?

Składniki do wykonania zupy z kasztanów można nabyć w ekologicznym sklepie Bee.pl. Cena kluczowego składnika, czyli kasztanów, wynosi ok. 8 zł za opakowanie 100 g.

⇨ Kasztany jadalne na Bee.pl


Zobacz także: