Tahini (pasta sezamowa)

Jest 19 produktów.
-7%
w magazynie
-14%
w magazynie
-6%
w magazynie
-14%
w magazynie
-13%
w magazynie
-18%
10,99 zł 13,39 zł
Bio Food Tahina 180 g Bio
w magazynie
-5%
w magazynie
-1%
wysyłka w 48 godzin

Tahina, znana również jako tahini, to niezwykle popularna w kuchni orientalnej pasta sezamowa, której smaku nie sposób podrobić ani zastąpić żadnym innym dodatkiem. Każdy wielbiciel hummusu, który próbował przygotować ją samodzielnie, wie, że warto zawsze mieć pod ręką słoiczek gotowego masła sezamowego. W naszym sklepie znajdziecie najwyższej jakości pasty od sprawdzonych producentów, w najróżniejszych wariantach.

Tahini to produkt bardzo zdrowy i całkowicie naturalny, bo przyrządzany wyłącznie z nasion sezamu, dokładnie mielonych na gładką, oleistą pastę. Nasiona poddawane są wcześniej procesowi prażenia, który intensyfikuje aromat sezamowej esencji. W tym właśnie tkwi tajemnica powiedzenia "Sezamie, otwórz się". Pozornie prosta receptura nie wyklucza jednak różnorodności odmian tahiny.

Jednym z wariantów jest typowa dla azjatyckiej sztuki kulinarnej ciemna pasta, przygotowywana z niełuskanych ziaren. Zawdzięcza im nie tylko swoją barwę, ale i charakterystyczny gorzkawy smak oraz konsystencję. Ciemna tahina jest dużo bardziej gęsta i zbita. Ta odmiana jest składnikiem dań kuchni japońskiej, koreańskiej oraz chińskiej.

Alternatywą dla niej jest jasne tahini, charakterystyczne dla kuchni bliskowschodniej - podstawa każdego hummusu i arabskiej pasty bakłażanowej baba ghanoush. W tym wariancie wykorzystuje się łuskane nasiona sezamu, dzięki czemu pasta jest bardziej płynna i dużo delikatniejsza w smaku, słynącym z lekkiej, orzechowej nuty. Wielbicielom jasnego tahini szczególnie polecamy tahinę białą z sezamu łuszczonego marki Rapunzel.

Poza typowymi odmianami tahiny, w naszym asortymencie znajdziecie także m.in.:

-tahini jasne z białkiem ACTIVE firmy Primavika, szczególnie cenione przez sportowców
oraz

-tahini bezglutenowe, bez dodatku cukru i soli marki Primaeco, stworzone z myślą o diabetykach i osobach cierpiących na nietolerancje pokarmowe.

W Bee dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie! Wierzymy, że szeroki wybór past sezamowych nie tylko ułatwi Wam domowe przygody z kuchnią Orientu, ale i zachęci do eksperymentowania i urozmaicania tradycyjnych przepisów, a przy tym wzbogacania codziennej diety o prozdrowotne właściwości sezamu.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe