Groch

Jest 8 produktów.
4,95 * 8,52 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 7,25 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 9,23 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 3,99 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 8,83 zł
15,71 * 16,09 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 15,81 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 9,78 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 8,30 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 9,66 zł

Groch to roślina strączkowa, która wywodzi się z terenów Azji Południowo-Zachodniej. Uprawiana od co najmniej 7 tysięcy lat p.n.e., może rozwijać się również w warunkach pozbawionych interwencji człowieka. Poza walorami smakowymi oraz wartościami odżywczymi jest ona także źródłem wielu inspiracji! Niewiele osób wie, że to właśnie ta roślina zainspirowała G. Mendla do badań nad procesami związanymi z dziedziczeniem!

A co z właściwościami zdrowotnymi? Zbawienne dla zdrowia działanie grochu odkryto już w starożytnych Indiach, Egipcie oraz Rzymie. Głównie ze względu na dużą zawartość białka, jakie roślina ta posiada. Nic więc dziwnego, że w czasach średniowiecza groch stał się jedną z najczęściej spożywanych potraw. Był tani, ogólnodostępny, a przede wszystkim bardzo sycący.

Ziarna grochu są bogate w substancje takie jak żelazo, potas, magnez, wapń, witaminy z grupy B oraz przeciwutleniacze. Dlatego jego spożywanie zaleca się wszystkim, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi, schorzeniami układu nerwowego oraz białaczką. Roślina ta ma również wpływ na nasze samopoczucie - liczne badania dowiodły, iż poprawia ona stan chorych na depresję. Regularne spożywanie grochu obniża także poziom stresu oraz stany lękowe.

Wśród dostępnych na naszej stronie produktów, znajdziesz groch z różnych zakątków świata. W tym ekologiczny groch:

-Zielony - w połówkach lub cały,
-Żółty - w połówkach lub cały.

Nie zwlekaj i skorzystaj z bogatej oferty ekologicznego grochu, która powstała na drodze naszej starannej selekcji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami. W trosce o Twoje zdrowie przygotowaliśmy wszystko to, co najzdrowsze!

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe