Pestki dyni

Jest 20 produktów.
-7%
w magazynie
NOWOŚĆ
wysyłka w 48 godzin
NOWOŚĆ
wysyłka w 48 godzin
-10% NOWOŚĆ
wysyłka w 48 godzin
-11%
wysyłka w 48 godzin

Pestki dyni to prawdziwe bogactwo witamin, które może na wiele sposób korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Pestki dyni zawierają pełnowartościowe tłuszcze roślinne. Są źródłem kwasu linolowego, palmitynowego i oleinowego. Zawierają również witaminę E, uważaną za witaminę płodności oraz cynk, dlatego też szczególnie polecane są wszystkim mężczyznom. Ponadto cynk poprawia również kondycję włosów i paznokci. Poza witaminą E znaleźć można w nich witaminę B1, uczestniczącą w przemianie węglowodanów, B2, B6 oraz D.

Pestki dyni to także składnik wielu potraw. Mogą stać się zamiennikiem wielu niezdrowych przekąsek, dostarczając naszemu organizmowi w zamian licznych witamin i składników mineralnych. Stanowią doskonały dodatek do wielu zup, kremów, sałatek czy też wypieków - na przykład przepysznego domowego chleba. Z pestek dyni tłoczony jest również olej, który powinien być stosowany przez osoby zmagające się z wysokim poziomem cholesterolu.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo pestki dyni w różnych gramaturach i opakowaniach. Polecamy w szczególności ekologiczne pestki, pochodzące z kontrolowanych upraw.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe