Pestki dyni

Jest 19 produktów.

Pestki dyni to prawdziwe bogactwo witamin, które może na wiele sposób korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Pestki dyni zawierają pełnowartościowe tłuszcze roślinne. Są źródłem kwasu linolowego, palmitynowego i oleinowego. Zawierają również witaminę E, uważaną za witaminę płodności oraz cynk, dlatego też szczególnie polecane są wszystkim mężczyznom. Ponadto cynk poprawia również kondycję włosów i paznokci. Poza witaminą E znaleźć można w nich witaminę B1, uczestniczącą w przemianie węglowodanów, B2, B6 oraz D.

Pestki dyni to także składnik wielu potraw. Mogą stać się zamiennikiem wielu niezdrowych przekąsek, dostarczając naszemu organizmowi w zamian licznych witamin i składników mineralnych. Stanowią doskonały dodatek do wielu zup, kremów, sałatek czy też wypieków - na przykład przepysznego domowego chleba. Z pestek dyni tłoczony jest również olej, który powinien być stosowany przez osoby zmagające się z wysokim poziomem cholesterolu.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo pestki dyni w różnych gramaturach i opakowaniach. Polecamy w szczególności ekologiczne pestki, pochodzące z kontrolowanych upraw.

BioLife Pestki dyni łuskane 350 g Bio -8%
w magazynie
Fresco Pestki dyni 1 kg -34%
22,99 zł 34,99 zł
Fresco Pestki dyni 1 kg
w magazynie
EkoWital Pestki dyni 180 g Bio -13%
w magazynie
Targroch Dynia cała w łupinie 500 g -6%
w magazynie
BioLife Pestki dyni 1 kg Bio -3%
29,99 zł 30,99 zł
BioLife Pestki dyni 1 kg Bio
w magazynie
Horeca Pestki dyni ciemnozielone 5 kg Bio -16%
w magazynie
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe