Pestki słonecznika

Jest 19 produktów.
-23%
w magazynie
-6%
w magazynie
-6%
w magazynie
-10%
w magazynie

Pestki słonecznika są świetnym dodatkiem zarówno do sałatek, deserów oraz innych dań, choć mogą być również spożywane w formie przekąski. To z pozoru pospolite ziarno stanowi źródło mnóstwa witamin i minerałów. Zawierają dużą ilość białka, węglowodanów, błonnika oraz tłuszczu, w tym nienasyconych kwasów tłuszczowych. Na szczególną uwagę zasługuje zawartość witaminy E, która chroni nas przed chorobami serca i neutralizuje ilość wolnych rodników.

W pestkach słonecznika znajdziemy również witaminy z grupy B, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego. Ale to nie koniec zalet tych małych ziarenek. Znajdziemy w nich również minerały, takie jak magnez, który pomaga nam walczyć ze stresem oraz wspomaga pracę serca. Następnie:

  • żelazo - brak tego pierwiastka może przyczynić się do niedokrwistości
  • potas - wzmacnia nasz organizm
  • cynk - wpływa prawidłowo na kondycję włosów, skóry i paznokci
  • miedź - chroni nasz organizm przed stresem oksydacyjnym
  • selen - odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
  • mangan - wspomaga układ nerwowy i kostny

Jak na tak maleńkie ziarenka, ilości zalet nie widać końca. A ich dodatkowym atutem jest zawartość fitosteroli, która pomaga w obniżeniu cholesterolu we krwi, a co za tym idzie osoby z jego wysokim poziomem, koniecznie powinny sięgnąć po pestki słonecznika. Spokojnie mogą je stosować również osoby na diecie, ponieważ mogą być pożywną przekąską, która zaspokoi głód. Z racji bogactwa, które w sobie zawierają, warto żeby do diety włączył je każdy z nas.

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy pestki słonecznika dostępne w różnych gramaturach i opakowaniach.
 

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe