Termogeniki to naturalne środki wspomagające proces odchudzania. Ich stosowanie pozwala na wyeliminowanie z diety kalorycznych składników i zamienienie ich na produkty, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Delikatna korekta jadłospisu to nie tylko szybki, ale także przyjemny sposób na zrzucenie dodatkowych kilogramów. Posiłki zapełnione termogenikami usprawniają funkcjonowanie metabolizmu i przynoszą wymierne efekty.naturalne termogeniki

SPIS TREŚCI

  1. Czym są termogeniki?
  2. Na czym polega proces termogenezy?
  3. Naturalne spalacze tłuszczu — sposób na bezpieczne odchudzanie
  4. Produkty, które są naturalnymi termogenikami


Czym są termogeniki?

Najprościej mówiąc, są to substancje, które pobudzają metabolizm oraz stymulują proces spalania tłuszczu. Ich spożywanie podnosi temperaturę ciała, wpływając tym samym na szybkość przemiany materii. Dzięki odpowiedniej diecie jesteśmy w stanie wywołać stan podobny do tego, gdy oddajemy się intensywnej aktywności fizycznej. Przyjmując substancje termogeniczne, prowadzimy organizm do rozpoczęcia procesu termogenezy.

Na czym polega proces termogenezy?

Termogeneza jest zespołem procesów fizjologicznych i metabolicznych, których celem jest wytworzenie ciepła i utrzymanie stałej temperatury ciała. Wyróżniamy jej dwa rodzaje: termogenezę podstawową oraz poposiłkową. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z wieloma procesami, które nie obejmują trawienia. Są to wszystkie czynności, które mają na celu podnosić temperaturę ciała, m.in. wysiłek fizyczny.

Termogeneza poposiłkowa jest natomiast ściśle powiązana z produktami, które spożywamy. Termogenik obecny w codziennej diecie podwyższa temperaturę organizmu, przyspieszając metabolizm. Proces ten rozpoczyna się bezpośrednio po zjedzeniu i ułatwia proces spalania tkanki tłuszczowej.

Naturalne spalacze tłuszczu — sposób na bezpieczne odchudzanie

Szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów to częsty priorytet osób z nadwagą. Jeśli decydujemy się na pracę nad sylwetką, warto zrobić to nie tylko precyzyjnie, ale także bezpiecznie. Naturalne spalacze tłuszczu w bezinwazyjny sposób działają na naszą korzyść i pomagają w obniżeniu wagi.

Termogenik wyróżnia się kompleksowym działaniem — oprócz przyspieszania metabolizmu oferuje także hamowanie uczucia głodu. Poczucie sytości zapobiega podjadaniu między posiłkami, ułatwiając utrzymanie prawidłowej diety.

Przyspieszacz spalania tłuszczu to również oszczędność czasu. Wprowadzenie kilku podstawowych pokarmów do jadłospisu zmniejsza wysiłek, który musimy włożyć w odchudzanie. Pożywienie samoistnie przyczyni się do poprawy przemiany materii, przynosząc rezultaty także w dni, w których nie uczęszczamy na siłownię.

Produkty, które są naturalnymi termogenikami

Termogeniki, czyli produkty, które spalają tłuszcz, są dostępne zarówno w formie suplementów, jak i naturalnego pożywienia. Substancje obecne w posiłkach są proste do zdobycia, dlatego może po nie sięgnąć każdy, kto pragnie, by jego odchudzanie stało się pozytywną przemianą, a nie męczącym procesem. Dieta bogata w poniższe elementy przyspiesza metabolizm i powoduje uczucie sytości, ułatwiając zrzucanie kilogramów.

Kawa

Temu popularnemu napojowi zawdzięczamy nie tylko pobudzenie, lecz także usprawnienie przemiany materii. Zawarta w kawie kofeina należy do naturalnych termogeników. Warto jednak sięgnąć przede wszystkim po mielone ziarna — rozpuszczalne wersje najczęściej posiadają znacznie mniejsze ilości kofeiny, które nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Szybka praca narządów wewnętrznych prowadzi do termogenezy, w efekcie powodując przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej.

Zielona i czerwona herbata

Zawarte w zielonej i czerwonej herbacie substancje — katechiny — przyczyniają się do zwiększenia ilości adrenaliny w krwiobiegu, skutkując wzrostem termogenezy. Utrudniają one również przyswajanie składników energetycznych, stymulując zmniejszanie masy ciała.

Chili

Przyprawa zwana także pieprzem kajeńskim okazuje się nieodłącznym elementem każdego jadłospisu wspomagającego chudnięcie. Kapsaicyna obecna w chili wywołuje uczucie gorąca już po spożyciu. W trakcie wchłaniania temperatura ciała dodatkowo się podnosi, przyspieszając spalenie tłuszczu.

Kurkuma

Już jedna łyżeczka kurkumy dziennie przynosi zadowalające efekty dla osób na diecie. Za jej dobroczynne właściwości odpowiada kurkumina, wspomagająca odchudzanie oraz hamująca apetyt. Regularnie stosowana może znacząco ułatwić proces zrzucania kilogramów i przybliżyć nas do wymarzonej sylwetki.

Czosnek

Termogenikiem, który powoduje nadzwyczaj wysoką termogenezę, jest także czosnek. Jego rozgrzewające działanie jest doceniane nie tylko w medycynie, lecz również w sporcie i dietetyce. Tkanka tłuszczowa zmotywowana przez dodatek przyprawy ulega szybkiemu spalaniu, pozwalając nam na wypracowanie idealnego ciała.

Imbir

Naturalne właściwości rozgrzewające imbiru przyczyniają się do jego skuteczności w trakcie odchudzania. Przyprawa o intensywnym smaku powoduje wzrost temperatury ciała, dlatego jest tak często polecana nie tylko osobom na diecie, lecz także w okresach obniżonej odporności.

Guarana

Obecność guaraniny sprawia, że guarana doskonale nadaje się do wzmocnienia procesów termogenicznych. Substancja wykazuje podobne działanie co kofeina, przynosząc nierzadko lepsze rezultaty dzięki dłuższemu utrzymywaniu się w organizmie. Włączenie termogeniku do codziennego jadłospisu zaowocuje bezpiecznym zrzuceniem wagi.

Karczochy

O skuteczności karchoczów decyduje kwas chlorogenowy. Zatrzymuje ON wchłanianie glukozy i motywuje organizm do pozyskania jej poprzez spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dieta bogata w termogeniki to sprawdzony i prosty sposób na sprawne pozbycie się dodatkowych kilogramów. Zahamowany apetyt zapobiega podjadaniu, a przyspieszony metabolizm sprawia, że niechciana tkanka tłuszczowa szybko staje się przeszłością. Korzystanie z naturalnych produktów dodatkowo nie skutkuje efektami ubocznymi, dając nam gwarancję bezpieczeństwa.


Zobacz także: