M±ka orkiszowa

S± 24 produkty.
-26%
w magazynie
-14%
w magazynie
w magazynie
-4%
80,94 zł 83,94 zł
13.9913.49 zł / za szt. w zest.
BioLife M±ka Orkiszowa razowa Zestaw 6 x 1 kg Bio
w magazynie
-14%
71,94 zł 83,94 zł
13.9911.99 zł / za szt. w zest.
BioLife M±ka Orkiszowa chlebowa Zestaw 6 x 1 kg Bio
w magazynie
-16%
wysyłka w 48 godzin
-20%
71,94 zł 89,94 zł
14.9911.99 zł / za szt. w zest.
BioLife M±ka orkiszowa jasna Zestaw 6 x 1 kg Bio
w magazynie

M±ka orkiszowa w ostatnim czasie zyskuje zwolenników i coraz czę¶ciej go¶ci w polskich kuchniach. Uważana jest za zdrowszy zamiennik m±ki pszennej, a sama pszenica orkiszowa nazywana jest "leczniczym praziarnem". Szacuje się, że orkisz był uprawiany na kontynencie europejskim około 2500 roku p.n.e. Według archeologów już w epoce br±zu społeczeństwa uprawiały zboże, które stanowiło poł±czenie dwóch dzikich traw, podobnych do współczesnej pszenicy. W ¶redniowieczu orkisz był najpopularniejszym zbożem na naszym kontynencie. Do łask powrócił ponownie w XXI wieku.

Co wyróżnia m±kę z orkiszu?

M±ka orkiszowa to doskonały wybór, zarówno dla tych, którzy chc± upiec chleb, jak i lekkie ciasteczka. Struktura m±ki orkiszowej jest podobna do tradycyjnej. M±ka ta ma nieco słodki smak, nieco przypominaj±ca orzech. Wypieki z niej również osi±gaj± czasami nieco nugatow± barwę.

Warto¶ci odżywcze i prozdrowotne wła¶ciwo¶ci m±ki orkiszowej

Za spraw± swojej budowy orkisz chroni ziarna przed wszelkimi substancjami, które mogłyby je zanieczy¶cić, i umożliwia zachowanie wszystkich warto¶ci odżywczych. M±kę orkiszow± wyróżnia niski indeks glikemiczny, co jest ¶wietn± informacj± dla diabetyków. Pszenica orkisz, dzięki swojej wysokiej zawarto¶ci błonnika, jest również bardziej warto¶ciowa od tradycyjnej pszenicy. Zawarte w niej cukry s± lepiej przyswajalne, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z glutenem. Ma też witaminy (przede wszystkim witaminy z grupy B oraz witaminy A i E), cenne, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz wiele soli mineralnych, w tym mangan, magnez, żelazo, fosfor, wapń i selen.

Nie tylko chleb – do czego jeszcze można zastosować m±kę orkiszow±?

M±ka orkiszowa znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w wypieku chleba, ale również mniej znanych kołaczy i podpłomyków. Z m±k± t± upieczesz wspaniał±, pyszn± drożdżówkę dla swoich dzieci i wnuków. Pierogi nabior± zupełnie nowego, zaskakuj±cego smaku wła¶nie z t± m±k±. Na powitanie go¶ci możesz zaserwować powitalne, orkiszowe ciasteczka. Z pomoc± tej m±ki wykonasz też zdrowszy, alternatywny makaron.

M±ka orkiszowa pełnoziarnista, razowa, grahama, chlebowa – szeroki wybór produktów z orkiszu

Na stronie naszego sklepu internetowego prezentujemy szeroki wybór m±k, dostępne s± też całe zestawy m±k orkiszowych.
 
Znajdziesz tutaj następuj±ce m±ki z pszenicy orkisz:

  • M±ka orkiszowa razowa typ 2000 Bio marki Bio Planet
  • M±ka orkiszowa graham typ 1850 Bio od firmy Bio Harmonie
  • M±ka orkiszowa jasna typ 600 Bio produkowana przez Podlaskie M±ki Ekologiczne
  • M±ka orkiszowa Bio graham typ 1850 firmy Babalscy
  • M±ka orkiszowa typ 1850 Bio marki EkoWital

Więcej zdrowych m±k i innych najlepszych produktów spożywczych znajdziesz w naszym sklepie. Tutaj każdy wybór jest dobry dla tego, co najważniejsze - Twojego zdrowia.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe