BioLife M±ka Orkiszowa razowa typ 2000 1 kg Bio

 „Podlaskie M±ki Ekologiczne” pochodz± z Zielonych płuc Polski. Zarówno uprawa zbóż, przemiał oraz konfekcjonowanie odbywaj± się w okolicach Bielska Podlaskiego, 30 km od Puszczy Białowieskiej. Dzięki temu nasi Klienci mog± być pewni, że otrzymuj± produkt najwyższej jako¶ci, wytwarzany zgodnie z...
16,91 * 18,89 zł
Cena za kg : 16.91zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,66 zł

Opis

Orkisz jest odmian± pszenicy, która po wielu latach zapomnienia znów zyskuje na popularno¶ci. Niegdy¶ obecny na terenie całej Europy, bardzo popularny w ¦redniowieczu, został wyparty przez łatwiejsz± w uprawie pszenicę zwyczajn±. Dzięki temu, że jest mniej modyfikowany niż pszenica zwyczajna i ma więcej składników odżywczych, został na nowo rozpropagowany przez zwolenników zdrowego żywienia.

Ziarno, które zostało zmielone na M±kę orkiszow± razow± Bio, pochodzi z upraw ekologicznych. Znaczy to, że przy jego uprawnie nie użyto żadnych pestycydów ani nawozów sztucznych. M±ka razowa jest duż± zdrowsz± alternatyw± dla m±k innego typu. Dzięki zachowaniu wszystkich elementów ziarna cechuje się wysok± zawarto¶ci± błonnika oraz innych składników mineralnych i witamin. Warto dodać, że m±ka orkiszowa posiada o 20-40% więcej białka niż m±ka pszenna.

M±ka orkiszowa razowa Bio charakteryzuje się przyjemnym, lekko orzechowym posmakiem. ¦wietnie sprawdzi się przy pieczeniu domowego chleba, ciast i ciastek. Z powodzeniem nadaje się również do zrobienia pierogów, nale¶ników oraz racuchów.

ZALETY MˇKI ORKISZOWEJ RAZOWEJ BIO BIOLIFE:

 • Wyprodukowana z ziaren pochodz±cych z upraw ekologicznych,
 • Doskonały składnik wypieków oraz dań m±cznych,
 • Zdrowsza alternatywa dla pszenicy zwyczajnej,
 • ¬ródło błonnika, witamin i minerałów.

BioLife jest firm± obecn± na rynku zdrowej żywno¶ci od 2013 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu produktów, które charakteryzuj± się najwyższ± jako¶ci± i s± ekologiczne. Potwierdza to otrzymany przez ni± certyfikat AgroBioTest. W asortymencie BioLife można znaleĽć między innymi: płatki zbożowe, kasze, nasiona, pestki, ro¶liny str±czkowe, owoce suszone, ekologiczne m±ki.

Szczegóły - BioLife M±ka Orkiszowa razowa typ 2000 1 kg Bio

Składniki - BioLife M±ka Orkiszowa razowa typ 2000 1 kg Bio

M±ka orkiszowa razowa ekologiczna 100%

Warto¶ci odżywcze

W 100 g:

 • warto¶ć energetyczna 1400 kj/330 kcal
 • tłuszcz 2,5 g
 • w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g
 • węglowodany 63,6 g
 • w tym cukry 1,3 g
 • białko 13,3 g
 • sól 0,03 g

Informacja alergenna

Produkt zawiera gluten. Może zawierać sezam, soję oraz orzechy.

Dane producenta/dystrybutora

BioLife sp. z o.o. Miodowa 17, 17-100 Bielsk Podlaski

Recenzje

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również