Olej z czarnuszki

Jest 9 produktów.

Olej z czarnuszki, inaczej olej z kminu czarnego ma wyjątkowe właściwości, zawiera kwas linolowy (omega-6), kwas oleinowy (omega-9) i kwas alfa-linolenowy (omega-3). Dodatkowo w jego skład wchodzi: beta-karoten, witamina E, biotyna, sterole oraz przeciwutleniacze. Składnikiem dzięki któremu olej z czarnuszki jest tak ceniony jest tymochinon.

Oferujemy olej z kminu czarnego powstający metodą tłoczenia na zimno, pochodzący od sprawdzonych producentów dbających o jakość produktów. Olej z czarnuszki mogą stosować wszyscy, z wyjątkiem kobiet w ciąży oraz osób chorych na niedociśnienie tętnicze. Polecamy między innymi olej do którego produkcji użyte zostały nasiona czarnuszki pochodzące z certyfikowanych upraw rolniczych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo olej w szklanych butelkach o różnych pojemnościach: od 100 ml - 500 ml.

Olej z czarnuszki egipskiej można spożywać wyłącznie na zimno, aby nie pozbawić go substancji odżywczych. Posiada delikatnie gorzki, intensywnie ziołowo-korzenny zapach. Przybiera barwę od bursztynowej po czarną. W smaku jest dość ostry, cierpki i intensywny. Można go łączyć z innymi produktami spożywczymi, takimi jak miód czy sok z cytryny, oraz dodawać do sałatek, surówek, kasz, twarogów, sosów i zup - nada im wówczas korzenny smak. Należy przechowywać go w ciemnym i chłodnym miejscu, a po otwarciu przechowywać w temperaturze 4-10°C.

Polecamy także pozostałe oleje dostępne w naszej ofercie: sezamowy, arganowy, lniany, kokosowy, słonecznikowy i wiele innych!

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe