Soczewica czerwona

Jest 10 produktów.

Podążasz za żywieniowymi trendami? Jesteś weganinem lub wegetarianinem? A może szukasz zdrowej żywności? Jeżeli którekolwiek pytanie dotyczy Ciebie – świetnie trafiłeś, ponieważ odpowiedzią na każde z nich jest soczewica czerwona. Ta roślina strączkowa ceniona jest nie tylko za swoje substancje odżywcze, ale też mikroskładniki.

Soczewica czerwona jest świetną alternatywą, jeśli chodzi o produkty bogate w białko. Może zastąpić te pochodzenia zwierzęcego jak jajka czy mięso. Ponadto, dostarczy wiele energii za sprawą dużej ilości węglowodanów złożonych (średnio ponad 50 g / 100 g produktu).

Czerwona soczewica jest również bogata w mikroskładniki.

Soczewica jest także źródłem błonnika oraz witamin z grup B i K. Dodatkowo, kolejną zaletą soczewicy czerwonej jest łatwość jej przygotowania. Jej nasion nie trzeba wcześniej moczyć, wystarczy je przepłukać, a następnie można od razu gotować, a do tego świetnie nadają się produkty od firm:

-Bio Planet,
-Targroch,
-Symbio,
-NaturAvena,
-BioLife,
-EkoWital,
-Horeca.

Soczewice czerwone od wszystkich tych producentów znajdziecie w naszej ofercie, a wachlarz jej zastosowań jest naprawdę szeroki. Może posłużyć jako dodatek do sałatek. Można z niej również wykonać zupy, kremy, sosy czy gulasze. Ponadto, czerwona soczewica świetnie sprawdzi się jako produkt dla osób uczulonych na gluten, a także tych, którzy preferują posiłki lekkostrawne czy te o niskim indeksie glikemicznym.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe