Soczewica

Są 22 produkty.
-23%
w magazynie
-26%
w magazynie
-20%
w magazynie
-6%
w magazynie
-7%
w magazynie
-24%
wysyłka w 48 godzin
-3%
wysyłka w 48 godzin
-26%
wysyłka w 48 godzin

Soczewica to jedna z najwcześniej uprawianych przez ludzi roślin strączkowych. Badania archeologiczne dowiodły, iż praktyki te sięgają co najmniej 9100 r. p.n.e. Roślina ta była na tyle ważna w diecie ludzi zamieszkujących Bliski Wschód, że aż czterokrotnie wspomniano o niej w Biblii! Jej smak i prozdrowotne właściwości doceniono nie bez powodu. W czym tkwi tajemnica sukcesu, jaki odniosła soczewica?

Przede wszystkim jest ona źródłem białka, potasu oraz kwasu foliowego. Jej spożywanie zaleca się zarówno kobietom w ciąży, jak i tym, którzy cierpią na nadciśnienie. Soczewica jest również bogata w taniny, które mają pozytywny wpływ na hamowanie rozwoju chorób nowotworowych. Aby jednak nie utracić tych cennych składników odżywczych z soczewicy, należy pamiętać o tym, by solić ją dopiero na 10 minut przed końcem gotowania.

Bardzo często również soczewicę określa się mianem mięsa dla wegetarian i wegan. Głównie dzięki temu, iż jest ona świetną alternatywą dla tych, których nie spożywają białka pochodzenia zwierzęcego. Na każde 100 g ugotowanej soczewicy przypada aż 9,02 białka. Roślina ta, zaraz po soi, zawiera najwięcej tej substancji odżywczej. Białko pochodzące z soczewicy jest przyswajalne aż w 85%. Jest to zaledwie o 11% mniej niż w przypadku protein pochodzenia zwierzęcego.

W naszym sklepie znajdziesz soczewicę:

-Czerwoną,
-Czarną Beluga,
-Zieloną,
-Brązową.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy soczewicy z ekologicznych upraw – nie zwlekaj i już dziś zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty. Gwarantujemy szybki czas realizacji zamówienia oraz atrakcyjne ceny! W trosce o Wasze zdrowie starannie wyselekcjonowaliśmy produkty, dzięki czemu możecie mieć pewność, że w naszym sklepie znajdziecie wszystko, co zdrowe!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe