Historia 3. Podręcznik część 1 i karty pracy część 1-2. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Historia 3. Podręcznik część 1 i karty pracy część 1-2. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy rozpoczynają naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej....
67,98 * 76,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 65,79 zł

Opis

Historia 3. Podręcznik część 1 i karty pracy część 1-2. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy rozpoczynają naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej. Publikacja obejmuje zakres od 1815 r. do początków XX w. i pozwala zrealizować treści przewidziane do nauki tego przedmiotu w pierwszym semestrze.

Każdy rozdział podręcznika otwiera spis tematów z danego obszaru. Natomiast każdy temat zawiera wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału. Publikacja zawiera liczne teksty źródłowe, infografiki i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Elementy te opatrzone poleceniami pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy zawartych w nich wiadomości. Informacje o źródle to kolejne elementy, które poszerzają wiedzę, a także są punktem wyjścia do dyskusji i doskonalenia analizy. W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania.

Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i umożliwiają szybkie powtórki. Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksami: osobowym i pojęć.

Na uwagę zasługują liczne zdjęcia i grafiki bogato ilustrujące tematy z zakresu kultury, sztuki i innych dziedzin ważnych i rozwijających się w omawianych okresach, pozwalające wyobrazić sobie koloryt tamtych epok.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "Historia 3. Podręcznik część 1 i karty pracy część 1-2. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki, Adam Balicki są autorami tego tytułu.
Dostępnych są do pięciu książek od tego grona autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i zaangażowania. Wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie jako nauczyciele lub profesorowie, co daje im ekstra umiejętności dotyczące tego, jak najlepiej przekazać informacje korzystającym z systemu edukacji. Pisanie podręczników to proces, który może ciągnąć się miesiące lub wręcz lata, a niektóre szkolne książki mogą wymagać wielokrotnych aktualizacji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania oraz poziomy współczesnej wiedzy.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Historia 3. Podręcznik część 1 i karty pracy część 1-2. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa" został przygotowany przez Wydawnictwo Operon.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


O wydawcy opisywanego podręcznika:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które specjalizuje się w tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie stopnie rozwoju - od początkowej edukacji szkolnej do szkół ponadpodstawowych. Dostarcza zestawy pomocy przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i przygotowane w konsultacji z MEN. Książki są wzbogacone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompleksowe podejście do nauczania powoduje, że wydawnictwo Operon jest cenionym partnerem zarówno dla uczniów, nauczycieli a także rodziców.

Która to część książki?
To wydanie stanowi 1 część.


Jaki poziom nauczania obejmuje ta książka?
Podręcznik dedykowany jest dla poziomu podstawowego.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Historia 3. Podręcznik część 1 i karty pracy część 1-2. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>