Historia 3. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Historia 3. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu historia w klasie...
80,98 * 90,71 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 76,07 zł

Opis

Historia 3. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej. Publikacja dotyczy okresu dziejów od 1815 roku do początków XX wieku i pozwala zrealizować treści przewidziane do nauki tego przedmiotu w pierwszym semestrze. Pod względem konstrukcji ważne miejsce w podręczniku zajmuje blok poleceń i zadań po każdym dziale przygotowujący ucznia do matury. Na szczególną uwagę zasługują bogate w informacje infografiki poświęcone postaciom historycznym – „Oni tworzyli historię” – lub miejscom – „Tu działa się historia”. Rozbudzają one ciekawość i inspirują do samodzielnego zgłębiania tematu.

Każdy rozdział książki otwiera spis tematów z danego obszaru. Na początku każdego tematu znajdują się wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału. Publikacja zawiera liczne źródła historyczne i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Elementy te zostały opatrzone poleceniami, które pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy przedstawionych treści. Informacje o źródle to kolejny element poszerzający wiedzę. Punktem wyjścia do dyskusji lub debaty są teksty zatytułowane „Opinie historyków”. W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu. Hasła na marginesach wskazują treści obowiązkowe do zapamiętania. „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” występujące na końcu działu to bloki zawierające esencję wiadomości i umożliwiające szybkie powtórki. Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksami: osobowym i pojęć.
Podręcznik do historii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 4 działów:

  • Europa i świat po kongresie wiedeńskim
  • Polacy w latach 1815–1848
  • Europa i świat od połowy XIX w.
  • Ziemie polskie i ich mieszkańcy od połowy XIX w

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Historia 3. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki.
Ci autorzy są niezwykle płodni! Posiadamy dużą kolekcję ich podręczników. Czy wiesz, że jest to ewenement wręcz na skalę światową? Grono autorów, którzy stworzyli ponad 15 książek jest relatywnie niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki . Pisanie podręczników wymaga bowiem, poza znajomością dziedziny, również umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacyjnych.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa Historia 3. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa została wydana przez Wydawnictwo Operon.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Która to część podręcznika?
Jest to część 1 tego podręcznika.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik szkolny:
Wydawnictwo Operon to podmiot, który koncentruje się na dostarczaniu publikacji, dotyczących wszystkich stopni rozwoju - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Zapewnia materiały pozwalające przygotować się do egzaminów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i przygotowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Publikacje są urozmaicone pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do edukacji powoduje, że Operon jest godnym zaufania partnerem dla nauczycieli, uczniów jak również rodziców.

Do czego służą karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Jaki zakres obejmuje ten podręcznik?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Historia 3. Podręcznik część 1 i maturalne karty pracy część 1-2. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>