Królowe przeklęte (pocket)

11,99

Produkt niedostępny

Dodaj do listy zakupowej

Opis
Fascynująca opowieść o życiu sześciu kobiet, które pozostawiły głęboki ślad w historii. Legendarne królowe: Krystyna szwedzka, Maria Antonina, cesarzowa Sissi, Eugenia de Montijo, królowa Wiktoria i jej wnuczka Aleksandra Romanow pokazane od bardziej ludzkiej strony – tej, o której czasem milczy oficjalna historia.

Cristina Morató spróbowała zajrzeć za kulisy oficjalnego wizerunku niektórych znanych i legendarnych władczyń Europy. Ich życie przedstawiane w filmach i powieściach upływało w niezwykłym przepychu, budzącym zazdrość zwykłych śmiertelników. One jednak w swoim wspaniałych pałacach czuły się jak w „złotych klatkach“. Czasami korony z brylantów raniły je bardziej niż ciernie. Ich uroda, wykwintne stroje i klejnoty, wspaniałe bale i przyjęcia tworzyły miraż bajecznej rzeczywistości, lepszego świata wybrańców. Piękne, potężne i wyjątkowe, były przede wszystkim zwykłymi kobietami, które czuły, kochały, pragnęły i nienawidziły, przeżywały rozpacz bądź strach. Musiały stawić czoło wyzwaniu rządzenia państwem lub, jako królowe współmałżonki, podporządkować swoje pragnienia wymaganiom Korony. Nie zawsze potrafiły sprostać okolicznościom, płacąc za to wysoką cenę. Ich na pozór cudowne życie niewiele miało wspólnego z bajką.

Cristina Morató – ur. w Barcelonie w 1961 roku, pisarka, dziennikarka i dyrektorka programów telewizji hiszpańskiej. Jest autorką reportaży z Ameryki Południowej, Afryki i Azji, członkiem Royal Geographical Society w Londynie. Była m.in. reporterem wojennym w Nikaragui, Hondurasie i Salwadorze. Autorka Las Reinas de Africa, Las damas de Oriente, grandes viajeras por los países árabes, Cautiva en Arabia i wydanych przez Świat Książki Kobiet niepokornych.

Ten produkt jest dostępny na TaniaKsiazka.pl.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii biografie i autobiografie

Szczegóły - Królowe przeklęte (pocket)

  • Autor: Morato Cristina
  • Wydawnictwo Świat Książki
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 512
  • Format: 11.0 x 17.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381392013
  • ISBN: 9788381392013
  • EAN: 9788381392013
  • Wymiary: 110X175

Dane producenta

Świat Książki, Hankiewicza 2, 02-103 Warszawa, Polska, michal.domitrz@swiatksiazki.pl, tel. 22 504 121 441

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze