Każdego dnia wielu ludzi, niezależnie od płci i wieku, postanawia zrzucić zbędne kilogramy. Inni chcą zmienić dietę, by poprawić stan swojego zdrowia. Jednak tylko niewielu z nich osiąga cel. Problemem jest często zły sposób, w jaki bierzemy się za zmianę nawyków żywieniowych.

Polecane książki o diecie i odchudzaniu

Ani zgubienie kilogramów, ani zmiana diety nie powinna wiązać się z utratą zdrowia. Należy więc zmienić przyzwyczajenia żywieniowe tak, by przyjmować wszystkie niezbędne substancje odżywcze. W tym celu warto zasięgnąć pomocy profesjonalistów – na przykład zawartej w książkach dotyczących zdrowego odchudzania. Niejedna pozycja może Cię zaskoczyć!

Dieta bezmięsna

Jeśli masz zamiar zrezygnować z mięsa, a może nawet w ogóle z produktów zwierzęcych, to z pewnością zainteresuje Cię pozycja „Wegańska spiżarnia”, dzięki której poznasz szereg ciekawych i różnorodnych przepisów. Książka „Weganizm daje moc” dowodzi, że dietę wegańską mogą stosować nawet sportowcy i osoby prowadzące intensywny tryb życia. Osobom, które nie dowierzają, że można jeść roślinnie i zgodnie z rodzimą tradycją, przyda się pozycja „Wege po polsku”, dzięki której można przyrządzić wiele wegetariańskich potraw ze składników, jakie można znaleźć na każdym bazarze i o każdej porze roku. A jeśli wydaje ci się, że dieta bez tłuszczu jajek uniemożliwia zrobienie czegoś słodkiego, sięgnij po „Wegańskie słodycze” – przekonasz się, że się mylisz!

Odchudzanie

Jeżeli zależy ci na zgubieniu paru kilo, to przyda ci się książka „Chudnij w zgodzie ze swoją naturą”. Jej autorzy uwzględnili fakt, że każdy jest inny i proponują menu, które można modyfikować w zależności do potrzeb. Jeśli twoim problemem jest utrzymanie rygoru żywieniowego, sięgnij po „Zachcianki pod kontrolą”, w której podano skuteczne sposoby na opanowanie pokusy jedzenia, zwłaszcza niezdrowych przekąsek. Odchudzanie może być trudne, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i potrzebujesz odpowiedniej dawki kalorii. Przepisy na optymalne kalorycznie potrawy znajdziesz w książce „Zostań fit. Nowa ty w 180 dni”, która pozwala łączyć potrzebę odchudzania z chęcią intensywnej aktywności fizycznej.

Książki o aktywności fizycznej >>

Diety nietypowe

Odpowiednia dieta jest niezbędna w przypadku osób cierpiących na alergie pokarmowe lub jakiekolwiek inne. Alergikom bez wątpienia przyda się książka „Survival dla alergików (i ich rodzin)”, w której uwzględniono potrzeby osób mających specjalne wymagania żywieniowe – a także ich rodzin. Osoby mające uczulenie na gluten zainteresują się zapewne pozycją „Kuchnia kokosowa”. Z kokosów przyrządza się dziś olej, mąkę, cukier i mleko – to sprawia, że stały się popularne w domu wielu alergików uczulonych na gluten, orzechy i nabiał.

Zdrowe gotowanie

A może nie chcesz przechodzić na specjalistyczną dietę, a jedynie poprawić stan zdrowia, nie zmieniając drastycznie dotychczasowego sposobu żywienia?

Zdrowie na talerzu” to zbiór prostych porad na temat tego, jakie jedzenie należy wybierać, by żyć zdrowo i uniknąć wielu drobnych, ale uciążliwych dolegliwości spowodowanych niewłaściwym odżywianiem. Z kolei pozycja „Zdrowy brud” ukazuje prawdę na temat przesadnego dbania o higienę – dowiesz się z niej, że sterylnie czysta żywność przynosi więcej szkody niż pożytku.


⇨ Zobacz wszystkie książki o diecie i odchudzaniu »


Więcej tytułów znajdziesz w sekcji "Polecane produkty" poniżej artykułu.

Zobacz także: