Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum i technikum

Zestaw Oblicza geografii 1: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy Podręcznik Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy Publikacja ułatwia naukę geografii dzięki przystępnemu językowi oraz różnorodnym formom przekazu, takim jak czytelne mapy,...
76,54 * 84,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 68,87 zł

Opis

Zestaw Oblicza geografii 1: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy


Podręcznik Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy

Publikacja ułatwia naukę geografii dzięki przystępnemu językowi oraz różnorodnym formom przekazu, takim jak czytelne mapy, atrakcyjne ilustracje i fotografie.

 • Przyspiesza opanowanie treści dzięki podaniu najważniejszych informacji w elemencie „Zapamiętaj” oraz „Podsumowaniom” po każdym rozdziale.
 • Pozwala na szybkie i skuteczne utrwalenie wiadomości przed sprawdzianem dzięki zadaniom w elemencie „Sprawdź, czy potrafisz!” zamieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Wzbudza zainteresowanie geografią dzięki elementowi „Okiem geografa” oraz licznym ciekawostkom „Czy wiesz, że...”.
 • W przystępny sposób kształci umiejętność korzystania z map dzięki lekcji z czytelnym arkuszem mapy turystyczno-topograficznej.

Numer dopuszczenia MEN: 983/1/2019


Karty pracy ucznia Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy

Publikacja umożliwia skuteczne opanowanie najważniejszych treści z lekcji dzięki korelacji z podręcznikiem Oblicza geografii 1 do zakresu podstawowego.

 • Ułatwia uporządkowanie i zapamiętanie informacji z lekcji dzięki elementowi „Zapamiętaj”, czyli zestawowi najważniejszych informacji z danego tematu lekcji.
 • Umożliwia samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy po każdej lekcji dzięki zestawowi pytań zamieszczonemu w elemencie „Na wyrywki”.
 • Przyspiesza rozwiązywanie trudniejszych zadań dzięki odwołaniom do odpowiednich stron z podręcznika oraz z atlasu geograficznego.
 • Ułatwia przygotowania do sprawdzianów dzięki „Kartom powtórzeniowym” znajdującym się na końcu każdego rozdziału.

FAQ

Sprawdź pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum i technikum"?
Roman Malarz, Marek Więckowski, Katarzyna Maciążek to autorzy tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum i technikum" wydało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 983/1/2019. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu nadania numeru. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, ale również partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dostarczający najnowocześniejsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie tysięcy placówek oświatowych na terenie całej Polski.

Jaki poziom nauczania obejmuje podręcznik Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum i technikum?
Książka ta jest skierowana dla osób na poziomie podstawowym.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum i technikum"?
Tytuł ten należy do serii "Oblicza Geografii".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


O serii opisywanego podręcznika:
"Oblicza geografii" Nowej Ery to zbiór podręczników szkolnych oraz pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W skład serii wchodzą podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Seria zawiera wyczerpujące materiały, które przydadzą się w nauce geografii, w szczególności ekonomiczno-społecznej, fizycznej i geografii naszego kraju. Podręczniki skutecznie wspierają przygotowania do matury, mobilizują uczniów do kontynuowania nauki geografii zarówno w szkole średniej, jak i na studiach.

Dobrze napisany podręcznik, czytelny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych zapewnią przygotowanie do egzaminu maturalnego - po "Oblicza geografii" można się tego spodziewać.

9 cech cyklu "Oblicza geografii":
 • zawierają interesujące opracowania najważniejszych tematów,
 • wykorzystują metody do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczniów,
 • w ich skład wchodzą przykładowe testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu nauczania MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywne materiały edykacyjne,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do kartkówek i matury,
 • są bogate w dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy: Podręcznik i Karty pracy ucznia dla liceum i technikum

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Bakalland

Inni Klienci kupili również