Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Przedstawiona publikacja ułatwia naukę geografii dzięki przystępnemu językowi oraz różnorodnym formom przekazu, takim jak czytelne mapy, atrakcyjne ilustracje i fotografie. Przyspiesza opanowanie treści dzięki podaniu najważniejszych informacji w elemencie „Zapamiętaj” oraz „Podsumowaniom” po...
50,99 * 56,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 49,99 zł

Opis

Przedstawiona publikacja ułatwia naukę geografii dzięki przystępnemu językowi oraz różnorodnym formom przekazu, takim jak czytelne mapy, atrakcyjne ilustracje i fotografie.

 • Przyspiesza opanowanie treści dzięki podaniu najważniejszych informacji w elemencie „Zapamiętaj” oraz „Podsumowaniom” po każdym rozdziale.
 • Pozwala na szybkie i skuteczne utrwalenie wiadomości przed sprawdzianem dzięki zadaniom w elemencie „Sprawdź, czy potrafisz!” zamieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Wzbudza zainteresowanie geografią dzięki elementowi „Okiem geografa” oraz licznym ciekawostkom „Czy wiesz, że...”.
 • W przystępny sposób kształci umiejętność korzystania z map dzięki lekcji z czytelnym arkuszem mapy turystyczno-topograficznej.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Za treścią podręcznika stoją Roman Malarz, Marek Więckowski.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wartościowe. Autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
983/1/2019 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Informuje ON o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z ramą programową.

 
Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Do której serii podręczników należy "Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej Oblicza geografii.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
176 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną graficznie. Zawiera wartościowe i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Kilka słów o wydawnictwie tego podręcznika:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, zapewniający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, pozyskało zaufanie dziesiątek tysięcy placówek oświatowych w całej Polsce.
 
Do której klasy i na jakim stopniu edukacji potrzebny jest ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do którego przedmiotu odnosi się ta książka?
Ta publikacja jest przydatna w nauce geografii.

 
Jaki poziom wiedzy obejmuje podręcznik Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe?
Książka ta jest rekomendowana dla osób na poziomie podstawowym.

 
Kilka słów o serii tego podręcznika:
Oblicza geografii Nowej Ery to zbiór podręczników, jak również pomocy naukowych dla uczniów szkół średnich. W skład serii wchodzą zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Elementy serii stanowią wyczerpujące materiały przydatne w nauczaniu geografii, w szczególności społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii Polski. Podręczniki skutecznie przygotowują do egzaminu maturalnego, zachęcają uczniów do kontynuowania nauki geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na kolejnym etapie edukacji.

Z pasją i wiedzą napisany podręcznik, czytelny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych zapewnią optymalne przygotowanie do matury. Warto zaufać metodykom, którzy stworzyli "Oblicza geografii".

Top zalety materiałów z cyklu Oblicza geografii:

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych zagadnień,
 • wykorzystują metody do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczniów,
 • zawierają liczne testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały edykacyjne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do zaliczeń i matury,
 • zawierają dodatkowe pomoce dydaktyczne.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również