Wiosna, lato, jesień, zima – niezależnie od tego, jaka pora roku króluje aktualnie za oknem, przygotowanie pysznego i zdrowego posiłku brzmi jak dobry plan. Zawsze! Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest codzienne spożywanie odpowiedniej dawki warzyw i owoców, a co za tym idzie – zawartych w nich witamin i minerałów. Na szczęście jesteśmy tu, by pomagać Wam w trosce o własne zdrowie i nieustannie inspirować! Dziś serwujemy smoothie z soku jabłkowego, liści moringa i chlorelli.

Etap pierwszy – składniki

Zdążyliście się już złapać za głowę, bo okazało się, że w kuchni nie ma najpotrzebniejszych składników? Spokojnie! Wyjście do pobliskiego sklepu to kilka minut, a zakupy w naszym sklepie internetowym to jeszcze krótsza chwila. Ale do rzeczy! Jakich składników potrzebujemy do naszego pysznego smoothie?

Gotowe do kupienia produkty znajdziesz pod artykułem.

PRZEJDŹ »

Jeżeli zależy Ci na bardzo delikatnym smaku smoothie, możesz dodatkowo przygotować szklankę wody. Odradzamy jednak wszelkiego rodzaju słodziki – w końcu celujemy w porcję zdrowia!

Superfoods >>

Etap drugi – przygotowanie

Składniki przygotowane, ulubiona muzyka umila nastrój – potrzebujesz już ostatniego elementu układanki, mianowicie blendera kielichowego, który zajmie się ostatnim etapem. Zanim przejdziemy do blendowania, ustalmy jednak proporcje:

  • 300 ml soku jabłkowego,
  • ½ stołowej łyżki chlorelli,
  • ½ łyżki moringi,
  • opcjonalnie: kostki lodu.

Wrzuć wszystko do blendera i zmiksuj. Kostki lodu mogą być świetnym uzupełnieniem smoothie z soku jabłkowego, liści moringa i chlorelli i sprawdzą się przede wszystkim w upalne dni. Tak przygotowane smoothie możesz wypić od razu lub przelać do ulubionego bidonu czy butelki zatrzymującej temperaturę – energetyczny zastrzyk zdrowia w ciągu dnia będzie idealny!


Zobacz także: