Przestępczość dziewcząt

15,30
Opis
W ostatnim dziesięcioleciu wielokrotnie podejmowano próbę wyjaśnienia etiologii przestępczości nieletnich w Polsce. Szczególna uwaga badaczy skierowana była jednak prawie wyłącznie na chłopców. O przestępczych dziewczętach pisano sporadycznie, a w badaniach koncentrowano się na identyfikowaniu pojedynczych zmiennych.

Książka Przestępczość dziewcząt. Rodzaje i uwarunkowania jest studium etiologii przestępczych dziewcząt objętych resocjalizacją zakładową. Analizowana obszernie literatura przedmiotu oraz zastosowany w badaniach model dynamiczny, który zakłada dialektyczne oddziaływanie czynników osobowościowych i społecznych, pozwoliły na dogłębną diagnozę uwarunkowań przestępczości dziewcząt oraz sformułowanie humanistycznych postulatów dla wyspecjalizowanej działalności psychokorekcyjnej i resocjalizacyjnej zgodnie z założeniami nowoczesnej pedagogiki.
Książka rozpoczyna nową serię wydawniczą: Dylematy resocjalizacji i jest adresowana do naukowców zajmujących się badaniem przestępczości nieletnich, psychologów sądowych, studentów nauk społecznych oraz praktyków resocjalizacji instytucjonalnej.

Ten produkt jest dostępny na TaniaKsiazka.pl.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii filozofia lub z serii Dylematy Resocjalizacji

Szczegóły - Przestępczość dziewcząt

  • Tytuł: Przestępczość dziewcząt
  • Autor: Krzysztof Biel
  • Wydawnictwo WAM
  • Seria Dylematy Resocjalizacji
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2008
  • Ilość stron: 496
  • Format: 15.5x23.0cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 47551700124KS
  • Język: polski
  • Podtytuł: Rodzaje i uwarunkowania
  • ISBN: 9788375051704
  • EAN: 9788375051704
  • Wymiary: 15.5x23.0x3.4 cm

Dane producenta

Wydawnictwo WAM, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków, Polska, handlowy@wydawnictwowam.pl, tel. 48126293200

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze