Na świecie pierwszy udany przeszczep nerki przeprowadził w 1954 roku doktor Joseph Murray. W Polsce dokonał tego dwanaście lat później profesor Jan Nielubowicz ze swoim zespołem. Dziś przeszczepia się prawie wszystkie narządy, a skomplikowane przeszczepy wielotkankowe to niemal codzienność. Jednak ta dziedzina medycyny wciąż wzbudza emocje i kontrowersje. Owiana mitami, dla wielu jest etycznie niejednoznaczna.
Anna Mateja zabiera nas na sale operacyjne i pozwala obserwować zmagania wybitnych polskich chirurgów, którzy mimo braku środków, warunków i personelu, mimo ostracyzmu społeczeństwa i podejrzliwości środowiska medycznego nie bali się wcielać w życie śmiałych, obarczonych ryzykiem, wizjonerskich pomysłów.
Ta doskonale udokumentowana książka to jedna z pierwszych prób opisu pionierskich operacji transplantologicznych w Polsce. Powściągliwa i surowa w formie reportażowa narracja jest gestem solidarności wobec transplantologów, a także próbą przywołania pamięci o innych, cichych bohaterach tej opowieści – dawcach.
Ten produkt jest dostępny na TaniaKsiazka.pl.
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii historia polski lub z serii Reportaż
Szczegóły - Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
- Tytuł: Serce pasowało
- Autor: Anna Mateja
- Wydawnictwo Czarne
- Seria Reportaż
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2016
- Ilość stron: 181
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788380493032
- Język: polski
- Podtytuł: Opowieść o polskiej transplantologii
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788380493032
- EAN: 9788380493032
- Wymiary: 1350x2200
- Powiązane tematy: Noc Wyprzedaży