Śniadania dla dzieci, które będą nie tylko pyszne, ale również zachęcą wyglądem to wyzwanie wielu mam. Maluchy nie chcą jeść ciągle tego samego, przez co rodzic musi wykazać się nie lada kreatywnością i pomysłowością. Pomóc w tym mogą kaszki Czary Mamy od firmy Helpa, które nie tylko pysznie smakują, ale również pomagają w stworzeniu oryginalnego posiłku.Czary Mamy – sposób na zdrowe śniadanie dla dzieci

Kaszki Czary Mamy to idealny pomysł na zdrowe i smaczne śniadanie dla dzieci. Aby stworzyć oryginalny posiłek, wystarczy zmieszać dwie łyżki dowolnie wybranej kaszki z mlekiem lub wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować przez około 2-3 minuty. Co ciekawe, tak przygotowana kaszka może być również deserem, podwieczorkiem lub kolacją. Aby jeszcze bardziej urozmaicić posiłek i zachęcić dziecko do jego zjedzenia, można dodać do niego suszone lub świeże owoce, cynamon, kakao lub syrop owocowy. Takiemu śniadaniu nie oprze się żadne dziecko!

Warto również wiedzieć, że kaszki Czary Mamy nie zawierają cukrów i dodatkowych słodzików – w ich składzie znajdują się jedynie zboża i owoce. Większość z nich nie posiada również glutenu, a jeśli pojawia się on w składzie, jest to dobrze tolerowany gluten orkiszowy. Dzięki temu rodzice nie muszą się martwić, że danie serwowane dziecku będzie zawierało konserwanty lub wywoła reakcję alergiczną. Kaszki Czary Mamy przygotowuje się naprawdę łatwo i szybko.

Producent podkreśla jednak, że nie są one produktem błyskawicznym – krótki czas przygotowania wynika z wyboru drobnych ziaren, które wymagają maksymalnie 3 minut gotowania. Dzięki temu kaszki zachowują wszystkie wartości odżywcze i jednocześnie nie posiadają konserwantów ani dodatkowych składników. To czyni je idealnym wyborem dla każdego rodzica, który dba o odpowiednie żywienie dziecka.

Wartościowe składniki w kaszkach Czary Mamy i Łyżkach Smaku

Kaszki Czary Mamy przygotowywane są wyłącznie z najwyższej jakości składników, pochodzących z certyfikowanych upraw. W ich skład wchodzą przede wszystkim zboża, takie jak gryka, proso, owies, żyto i jęczmień. Dodatkowo Helpa posiada w swojej ofercie również Łyżki Smaku, czyli liofilizowane owoce, które można dodać do kaszki, co zapewnia jeszcze lepszy smak i prawdziwy zastrzyk witamin. Do Czarów Mamy można dodać truskawki, maliny i jagody, czyli owoce najlepiej przyswajane przez dzieci. Co ciekawe, Łyżki Smaku świetnie komponują się nie tylko z kaszkami – można dodać je również do jogurtu z musli lub słodkich placków. Nawet niewielka ich ilość uczyni z posiłku bombę witaminową i sprawi, że śniadanie dla dzieci będzie miało wyjątkowy smak! Dzięki naturalnym składnikom kaszki Czary Mamy zawierają mnóstwo witamin i minerałów, które wspierają rozwój dziecka oraz dostarczają mu naturalnej energii na cały dzień. Najważniejsze spośród nich to:

  • błonnik, w które bogate są wszystkie rodzaje kaszek
  • potas
  • witaminy z grupy B
  • sód wapń
  • witamina E
  • witamina C (przede wszystkim w Łyżkach Smaku)
  • cynk

Kaszki Czary Mamy to zdrowy sposób na rozwiązanie typowo rodzicielskich problemów z żywieniem!