Helpa Kaszka manna dawnych zbóż, Czary Mamy 200 g Bio

Manna z trzech dawnych odmian pszenicy – płaskurki, orkiszu i samopszy. Smak dzieciństwa wzbogacony wysoką wartością odżywczą zbóż. PŁASKURKA to starsza siostra orkiszu. Według historycznych przekazów jest jednym z pierwszych udomowionych zbóż, którego uprawy sięgają 7 tys. lat p.n.e. Podobno...

10.49 zł

-25%

13.99 zł

Cena za kg : 52.45zł

Dodaj do schowka

Ocena 
2019-04-24 19:53:50

Pyszna, zdrowa kaszka. Wkrótce zamówię ją ponownie.

Ocena 
2019-03-13 19:02:09

Smaczna kaszka o bardzo oryginalnym składzie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Czary Mamy to kaszka, która powstała na bazie surowców pochodzących wyłącznie z ekologicznych, małych gospodarstw wiejskich.

Skład kaszki Czary Mamy to tylko odpowiednio rozdrobnione naturalne zboża oraz owoce.
Wśród zbóż stosowanych do produkcji kaszki Czary Mary znajdują się zboża, takie jak: gryka, proso, szarłat oraz ziarna żyta, owsa i jęczmienia, a także mało znane dawne odmiany pszenicy - orkisz, płaskurka i samopsza. W zaledwie trzyminutowym czasie możemy stworzyć dla dziecka smaczny i odżywczy posiłek. Zastosowanie dawnych odmian zbóż to znacznie większa ilość składników mineralnych, witamin i białka.

Jest to przede wszystkim zasługa:

  • płaskurki o dużej zawartości składników mineralnych
  • orkiszu zawierającego więcej od zwykłej pszenicy białka, kwasów tłuszczowych nienasyconych oraz witamin
  • samopszy o znacznie przewyższającej zwykłą pszenicę zawartości białka i substancji bioaktywnych

Kaszki Czary Mamy nie zawierają cukru, żadnych barwników ani sztucznych konserwantów.

Sposób przyrządzania:
Kaszka Czary Mamy nie jest produktem błyskawicznym, wymaga gotowania. Do przygotowanego naczynia z mlekiem lub wodą wsypać około 2 łyżek kaszki Czary Mamy cały czas mieszając, aż do uzyskania gładkiej, jednolitej masy. Doprowadzić do wrzenia i od tej pory gotować jeszcze 2-3 min.

Opakowanie i sposób przechowywania:
Opakowanie o pojemności 200g zawiera 10 sugerowanych przez producenta porcji. Produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w miejscu suchym i chłodnym.

Producentem kaszki Czary Mamy jest firma HELPA. Produkty firmy powstały dzięki współpracy dwóch mam: lekarza i dietetyka, których celem było opracowanie receptury naturalnej żywności dla dzieci, ale także dla całej rodziny.