Zabić Amerykę
- Wołoszański
-
9788362770588
Dlaczego Adolf Hitler w grudniu 1941 roku, u szczytu potęgi III Rzeszy, wypowiedział wojnę Stanom Zjednoczonym? Powód był prosty: dał się zwieść Franklinowi D. Rooseveltowi, który zręcznie podsunął Führerowi fałszywą wiadomość o planie skierowania do Europy 10 milionów żołnierzy. W ten sposób prezydent USA uzyskał możliwość odrzucenia ograniczeń nakładanych przez ustawę o neutralności.
Po II wojnie światowej Stalin popełnił ten sam błąd. Przekonany o potędze radzieckich sił zbrojnych szykował się do wojny z byłym sojusznikiem. Nie zdążył jednak jej wypowiedzieć. Śmierć zabrała go w szczytowym okresie przygotowań.
Jego następca Nikita Chruszczow był przekonany o swojej sile, gdyż plany wykradzione z amerykańskich laboratoriów nuklearnych pozwoliły skonstruować bombę atomową. B-29 Superfortress, przechwycony w 1944 roku na Dalekim Wschodzie, umożliwił budowę kopii tych ciężkich bombowców - Tu-4. Radzieccy naukowcy zaprojektowali rakietę, która mogła zaatakować amerykańskie miasta. Wydawało się, że dzięki temu Chruszczow mógł rozpocząć wcielanie w życie wielkiego planu "zabicia Ameryki".
Ostatecznie cel ten nie został osiągnięty, ale wielka rozgrywka wciąż trwa?
Ten produkt jest dostępny na TaniaKsiazka.pl.
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii historia świata
Szczegóły - Zabić Amerykę
- Autor: Bogusław Wołoszański
- Wydawnictwo Wołoszański
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2021
- Ilość stron: 336
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788362770588
- Język: polski
- ISBN: 9788362770588
- EAN: 9788362770588
- Wymiary: 165 x 237 x 17 mm
- Powiązane tematy: Książki o tematyce wojennej, Książki o geopolityce, 100 najlepszych książek historycznych