Baśnie świata

Baśnie świata to zbiór legend i opowieści z całego globu. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe, mniej oczywiste i mniej znane, ale równie ciekawe i pouczające historie. Co nepalski mędrzec poradził staruszkowi? Czy pyszałek Nurrundere wygrał starcie z bezwzględną rzeką? Czy dzielny...
12,95 * 24,91 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,47 zł

Opis

Baśnie świata to zbiór legend i opowieści z całego globu. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe, mniej oczywiste i mniej znane, ale równie ciekawe i pouczające historie. Co nepalski mędrzec poradził staruszkowi? Czy pyszałek Nurrundere wygrał starcie z bezwzględną rzeką? Czy dzielny Kirył pokonał smoka i zapewnił spokój całemu miastu? Czy nigeryjska dziewczyna odnalazła szczęście u boku ukochanego? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć na kartach tej pięknie ilustrowanej księgi. Baśnie świata: Cenny podarek ? baśń brazylijska, Czarodziejska skrzynka ? baśń cygańska, Dziewczyna ze złotym grzebieniem ? baśń kubańska, Gość w dom ? baśń kaukaska, Łaskawa królewna ? baśń hinduska, Naszyjnik z pereł ? baśń ze Sri Lanki, Onijegi ? baśń nigeryjska, O dzielnym Kiryle - baśń ukraińska, Rada mędrca ? baśń nepalska, Siła chciwości ? baśń chińska, Wojownik Nurrundere ? baśń australijska, Zazdrosna bogini ? baśń hawajska, Zielony wojownik ? baśń indiańska.

Historyjka "Baśnie świata" jest opracowaniem zbiorowym, więc za stworzenie treści odpowiedzialnych jest kilka osób.

Jeśli szukasz dla malucha książki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Baśnie świata". Zbiór krótkich form to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z dzieckiem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat treści korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średnia lektura - ma 112 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja Baśnie świata została wydana przez Wydawnictwo Ibis/Books. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to sprawdź także inne pozycje od tego wydawcy.